Přerov – Frýdek-M. 2:3 (po pr.) | Zlín – Prostějov 5:4 (kon.) | Jihlava – Třebíč 0:2 (kon.)
Znojmo – Kolín 3:2 (3:2 po s.n.) | Pardubice B – Litoměřice 5:0 (kon.) | Sokolov – Slavia 4:3 (po pr.)
Poruba 2011 – Vsetín 3:0 (kon.)
HC Baník Sokolov
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
HC Slavia Praha
Středa 01.11.2023, 18:00Chance liga • 18. kolo

Pražská Slavie v utkání dvakrát vedla, ale domácí Sokolov se vždy dokázal dotáhnout a ve třetí třetině dokonce přešel do těsného vedení. To se Pražanům podařilo zmazat a zápas šel do prodloužení. Po řadě příležitostí rozhodla za z konce 64. minuty, kde se Tomeček protáhl na levém křídle, stáhl na sebe hru a přihrávkou nabídl gólovou akci Kverkovi. (20:28:02)

63:51 Jaromír KVERKA - 4:3

63:51
    Baník právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Tomeček se dokázal protáhnout na levý kruh, kde zařízl brusle a asistoval přihrávku zcela nekrytému JAROMÍRU KVERKOVI, který z pravého kruhu zakončil do téměř odkryté branky, kam se Zajíček snažil přemístit. Asistence: Vojtěch Tomeček a František Klejna.

63:28
    Holý kombinoval s Beranem, ale ani jednomu se nepodařilo dostat do koncovky.

63:00
    Zajíček přečetl sehrávku soupeře, když přišlo vytažení hry na vrch mezikruží a rychlá přihrávka na spodek pravého kruhu, odkud brankář Slavie čelil finální střele.

62:22
    Přes levé křídlo útočil Kulda a domácí obránce nestíhal jeho pohybu. Lotyš mohl pokračovat před branku, ale místo toho zvolil střelu z ostrého úhlu.

61:59
    Sokolov kontroluje hru a s rozvahou si připravuje rozehrávku v obranném pásmu.

61:18
    Beranovu skvělou střelu k levé tyči přizvedl vyrážečkou Hamalčík, který puk nakonec rychle skryl.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli po jedné brance na obou stranách a o bonusovém bodě rozhodne prodloužení, potažmo samostatné nájezdy.

60:00

59:40
    Martin Rohan už nechce riskovat a obloučkem posílá puk do střední třetiny.

59:24
    Prudká střela Křepelky pouze prosvištěla kolem domácí branky.

59:00
    Začala poslední minuta třetí dvacetiminutovky.

58:35
    Icing pražské Slavie.

58:17
    Nyní naopak Slávisté stažení hluboko v pásmu a tlak domácích.

57:22
    Domácí jsou v plném počtu, ale Beran za brankou stále pod tlakem Klejny, kterýho ho nechce pustit do žádné kombinace.

55:40
    Hosté zaváhali na útočné modré a dopředu okamžitě vyrazil Csamango! Ten po přejetí modré nechal puk Křemenovi, který jej vracel střílenou přihrávkou, jenž Csamanga snažil zakončit mezi Zajíčkovy betony. Puk zůstal vyražený před brankou, kde Csamanga podpořil dnes dvougólový Křemen. Ten marně překonal tři hole protihráčů, aby zkompletoval hattrick a vrátil vedení zpět domácímu Sokolovu.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 23. Křemen, 38. T. Rohan (Rulík, D. Novotný), 42. Křemen (Osmík), 64. Kverka (Tomeček, Klejna) – 11. Šmerha (Kulda, Holý), 36. Klikorka (Knotek, Guman), 53. Šmerha (Průžek, Kulda)

HC Baník Sokolov: Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan, Tureček, Weinhold, Mlčák, Klejna, Maty. Beran – Kružík, Kverka, Tomeček – Vrdlovec, Přikryl, Csamango – Křemen, Osmík, V. Adamec – D. Novotný, T. Rohan, Šlechta – Rulík.
    HC Slavia Praha: Zajíček (R. Málek) – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek, Eliáš – Průžek, Kulda, Šmerha – Matě. Beran, Knotek, Guman – Všetečka, Žejdl, J. Brož – Havrda, Slavík, Slavíček.