Přerov – Sokolov 1:2 (po pr.) | Vsetín – Frýdek-M. 2:3 (kon.) | Litoměřice – Zlín 2:1 (kon.)
Třebíč – Kolín 1:6 (kon.) | Poruba 2011 – Znojmo 2:1 (kon.) | Slavia – Prostějov 3:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 0:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Středa 22.11.2023, 18:00 • Buly Aréna, Kravaře • Chance liga • 23. kolo

Očekával se možná větší výsledek, ale i přesto berou s výhrou jen 2:1 všechny tři body domácí, kteří tak zvyšují svůj náskok na druhé místo, na které se dnes dostaly Litoměřice, již o 15 bodů. Třetí třetina nám už gól nenabídla, o šancích se však to stejné říct nedá. Do velké šance se dostal třeba Razgals, kterému ale nevyšla klička v závěru. Co se týče celého zápasu, nebyla to taková podívaná jako jiné zápasy Poruby, vždyť skóre bylo otevřeno až ve 31.minutě hry, kdy se prosadil Gřeš. Následně se pár minut na to trefil také Svoboda, který tak srovnal skóre na 1:1 a pro Znojmo to vypadalo nadějně. V závěru třetiny ale ještě udeřil Razgals, který si připsal vítězný gól, když se trefil 52 sekund před koncem, což bylo nejspíš klíčové. Domácí už ve třetí třetině dokázali svoje vedení udržet a berou tak další tři body do tabulky, které jednoznačně vládnou. (20:29:29)

59:39
    Groh opět sprintoval z brány, avšak hned se musí vrátit. Jeho spoluhráči totiž poslali kotuč řes všechny čáry na icing.

59:26
    Oddechový čas pro tým HC LERAM Orli Znojmo.

59:26
    Posledních 44 sekund do konce třetiny a skóre je stále příznivé pro domácí. Pro Znojmo to tak nevypadá moc dobře.

58:09
    Znojmo to zkouší v šesti! Groh opustil bránu a Orli se tak pokusí vyrovnat.

57:21
    Už několikátý ofsajd v dnešním duelu zapříčinil další přerušení hry. Ve třetí třetině je hra opravdu hodně rozkouskovaná, což by domácím vadit nemuselo.

56:29
    Matúš vyslal na domácího gólmana střelu z kruhu. Pokus hostujícího útočníka ale opět zneškodnil Dolejš a předvedl se dokonce pouze ve stoje.

55:40
    Razgals se dostával do obrovské šanci, při které mu ale nevyšla finální fáze, když mu sjel kotouč z hole.

55:16
    Groh na druhé straně byl také pouze prověřen, když na něho svůj pokus vyslal Lednický.

54:31
    Dolejš opět neměl problém se střelou Sedláčka, který se následně dostal do konfliktu s Voráčkem.

53:30
    Beránek si skvěle sjel řed bránu, kde také dostal přihrávku. Svým pokusem ale, stejně jako jeho spoluhráči, nedokázal překonat Dolejše.

51:00
    Znojemským Orlům se v přesilovce nepodařilo vymyslet nic velkého, a tak jsme dnes pořád bez využité přesilovky.

50:51

48:51
    Gutwald se zbytečně provinil za vlastní bránou, když ztratil kotouč a zachránil to tak podrážením.

48:24
    S pokusem Tejnora od modré čáry si Dolejš hravě poradil. Nebyl to pro něj žádný těžký zákrok, ale i takovéto se počítají.

48:20
    Další icing Ostravanů, který tak domácí vyhání opět před Dolejše.

47:15
    Jakub Masař se při šanci, do které se řítil s Adámkem, rozhodl vystřelit sám. Jeho pokus ale zblokovali domácí a ten tak skončil v ochranné síti.

Hlášení ze stadionu porubského soupeře v tabulce. Vsetín podlehl ve svém zápase poslednímu Frýdku-Místku, a tak může Poruba Valachům odskočit již o 16 bodů.

Matěj Kotala

Branky a nahrávky: 31. Gřeš (Klímek), 40. Razgals (Tvrdoň) – 34. T. Svoboda (Zahradníček, Jenyš)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – A. Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček – Tvrdoň, Střondala (A), Lednický – Razgals, Berisha, Christov – Klímek, Vachovec (A), Gřeš – P. Mrázek, Krenželok (C), O. Šedivý.
    Trenér: Jiří Režnar

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Bartko, Zahradníček, Bukač, Stránský, Tejnor (A), J. Jenáček – Jenyš, Šťovíček, T. Svoboda (C) – Karlsson, Matuš (A), Beránek – Sklenář, Hruška, L. Adámek – Masař, Čermák, J. Sedláček – Horváth.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Cabák, Maršálek – Bezděk, Tvrdý