Přerov – Sokolov 1:2 (po pr.) | Vsetín – Frýdek-M. 2:3 (kon.) | Litoměřice – Zlín 2:1 (kon.)
Třebíč – Kolín 1:6 (kon.) | Poruba 2011 – Znojmo 2:1 (kon.) | Slavia – Prostějov 3:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 0:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Baník Sokolov
Středa 22.11.2023, 17:30 • ZS Přerov • Chance liga • 23. kolo

Ve třetí třetině oba celky herním projevem prakticky kompletně navázaly na druhé dějství. Přerov se do útoku dral více, dobrá defenziva (kterou předváděla mimochodem obě mužstva) soupeře je ale dlouho držela zkrátka. Až v čase 49:53 se přerovský zimák konečně rozradostnil. Cubovu střelu od modré při uhýbání tělem ztečoval Roman Vlach, který zapsal první trefu za Zubry. O tři minuty později však Sokolov z podobné situace srovnal. Weinholdovu střelu zblízka úspěšně tečoval Vojtěch Tomeček, což později znamenalo vybojované prodloužení. Oběma celkům tak skončil bodový půst a Sokolovu navíc i šňůra proher. Od vlastní branky rozjel přečíslení, které se zprvu nevyvíjelo dobře, střílející Osmík ale situaci na druhý pokus vyřešil bravurně. Zaseknutím vykoupal přerovskou obranu a kotouč předal Štěpánu Csamangovi ke střele do odkryté branky. Ode mě je to pro dnešek vše, budu se těšit zase příště. Na počtenou! (19:56:35)

61:20 Štěpán CSAMANGO - 1:2

61:20
    3/3
    Baník právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, černá šňůra porážek končí Sokolovu, ta přerovská pokračuje nadále! Sokolovští od vlastní branky rozjeli přečíslení dva na jednoho, které se zprvu nevyvíjelo dobře, střílející Osmík ale situaci na druhý pokus vyřešil bravurně. Zaseknutím vykoupal přerovskou obranu a kotouč předal ŠTĚPÁNU CSAMANGOVI ke střele do odkryté branky! Asistence: Martin Osmík.
    Csamango Š., Osmík M., Klejna F.
    Černý R., Doležal T., Vlach R.

60:30
    Březinova střela z ostrého úhlu prosvištěla pouze za branku, Zubři zůstávají na puku.

60:02
    Kotouč má Přerov.

60:01

Ve třetím dějství jsme se konečně dočkali nějakých branek, konkrétně dvou, které od sebe dělily pouhé tři minuty. V oficiálních zápisech se zatím jako střelci vyskytují Ondřej Cubo s Martinem Weinholdem, jejich střely však byly tečovány Romanem Vlachem, respektive Vojtěchem Tomečkem, a tak lze očekávat, že branky budou dodatečně připsány právě těmto dvěma forvardům. Za malou chvíli začne prodloužení.

60:00

59:42
    Kverka "vyhrál" buly pouze do míst, kam sprintoval Březina. Střelou od mantinelu vybojoval zase vhazování na opačné straně.

59:36
    Domácí se dvakrát během čtvrtminuty dopouštějí pouze zakázaného uvolnění.

59:26
    Buly v pásmu Přerova.

58:59
    Sokolov po vyrovnávací brance ožil a Zubrům teď natropil problémy. Postava musel zasahovat pravým betonem.

58:34
    Csamango se zajímavě prokličkoval z rohu kluziště až mezi kruhy. Jeho pokus bekhendem si Postava pohlídal.

58:13
    Poslední dvě minuty třetí třetiny jsou v plném proudu.

57:44
    Baník se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, těžiště hry ale leželo při mantinelu. Zubři se osvobozují alespoň mírným vyhozením do středu hřiště.

56:08
    Do konce základní hrací doby zbývá méně než čtyři minuty. Ani jeden celek určitě nebude chtít chybovat, jelikož oba už delší dobu čekají na bodový zisk. Možná se tedy dočkáme ještě prodloužení.

55:34
    Jakub Svoboda předal puk rozjetému Tomimu, jeho pokus zblízka ale Michajlova příliš neohrozil.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 50. Cubo (T. Doležal, Vlach) – 53. Weinhold (Kverka, M. Rohan), 62. Csamango (Osmík)

HC ZUBR Přerov: Postava (Vojtek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Krisl (C), F. Němec, Cubo, J. Adámek – Indrák, Pechanec, Březina – T. Doležal (A), Vlach, Jak. Svoboda – Nemec, Hejcman, Tomi – Goiš, Chludil, Mácha.
    Trenér: R. Svoboda

HC Baník Sokolov: Michajlov (Hamalčík) – M. Rohan (A), Mlčák, Rulík, Weinhold, Benda, Klejna – Přikryl, Kverka (A), Tomeček – Křemen, Vrdlovec, Csamango – V. Adamec, Osmík, Kysela – T. Rohan (C), D. Novotný.
    Trenér: T. Mariška

Rozhodčí: Kubičík, Šico – Veselý, Peluha