Vsetín – Slavia 3:2 (kon.) | Přerov – Znojmo 3:5 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
Sokolov – Zlín 2:4 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Kolín 1:2 (1:2 po s.n.)
Pardubice B – Třebíč 3:5 (kon.)
HC Baník Sokolov
2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Berani Zlín
Středa 06.12.2023, 18:00 • Zimní stadion Sokolov • Chance liga • 28. kolo

Toto je z mé strany vše a já vám přeji příjemný zbytek středečního večera! (20:30:20)

Závěrečná perioda nám zápas pořádně zdramatizovala. V rozmezí 50. až 52. minuty totiž Sokolovští dokázali zápas vyrovnat a zdálo se, že přebírají iniciativu tohoto klání. Ovšem nepříjemný odraz v obranné třetině je poslal zpět k zemi. Martin Weinhold nedokázal kotouč ideálně dopravit do středního pásma, a tak si na něj ve středu kruhu počkal Denis Kindl, jenž vstřelil vítěznou trefu tohoto střetnutí. Domácí to pak ještě v samotném závěru zkoušeli v šesti, to ale Berani přidali svou závěrečnou trefu. K asistenci si nakonec Aleksi Salonen připsal také trefu do odkryté klece.

Statistika střel se po 60 minutách hry zastavila na poměru 26:38.

59:38 Aleksi SALONEN - 2:4

59:38
    6/6
    Zlín právě vstřelil branku!
    Nepříjemný odraz z domácích hokejek se rovná nejspíš závěrečné brance tohoto zápasu. ALEKSI SALONEN stál ve správnou chvíli na správném místě, neboť mu Nicolas Werbik jen lehce přistrčil kotouč a finskému zadákovi už jen zbývalo trefit odkrytou klec – 2:4 z pohledu domácích. Asistence: Nicolas Werbik.
    Salonen A., Werbik N., Süss J., Hrbas M., Novák M., Huf D.
    Rohan T., Rohan M., Kružík D., Přikryl R., Vrdlovec D., Novotný D.

59:23
    Rána Martina Rohana nebezpečně poskakovala po brankovišti Daniela Hufa. Zlínský brankář i tentokrát odolal.

58:04
    Nahození Martina Weinholda se od brusle Martina Gaga odráží do středního pásma. Domácí se musí rychle zformovat a vrátit se útočné třetiny.

57:46
    Vypadá to, že domácí odvolali Martina Michajlova a o vyrovnání se budou snažit v šesti hráčích.

57:41
    Domácí střídačka si bere oddechový čas. Hlavní trenér teď kreslí svým svěřencům, jak mají sehrát závěrečné dvě minuty.
    56:52 Denis KINDL - 2:3

56:52
    6/6
    Berani si berou vedení zpět! Ze souboje za brankou vyjel kotouč do prostoru pravého kruhu. Zde si na něj počíhal připravený DENIS KINDL, který ho z první napálil do pravého růžku branky Martina Michajlova. Asistence: Jesse Paukku, Marek Hrbas.
    Kindl D., Paukku J., Hrbas M., Šlahař J., Zbořil M., Huf D.
    Rohan M., Weinhold M., Kofroň D., Adamec V., Vrdlovec D., Michajlov M.

55:46
    Marek Hrbas od modré pálil těsně vedle. Celá letka Beranů míří na střídačku.

54:49
    Sokolovští pokračují ve své enormní aktivitě a Zlínští si budou muset dávat velký pozor, aby se jim vedení nakonec nerozpadlo jako domeček z karet.

53:41
    Sokolovští teď málem obrátili stav skóre na svoji stranu! Tomáš Vracovský z bezprostřední blízkosti jen těsně minul skákavý kotouč.

52:36
    Dnešní utkání sleduje 456 diváků.

52:20
    Z ničeho nic se ve středu útočné třetiny zjevil s pukem jedoucí Roman Přikryl. Žádný ze zlínských obránců mu nevěnoval příliš velkou pozornost, a tak se sokolovský forvard rozhodl pro střelu. Ta jen těsně minula vrchní tyčku Hufovy branky.
    51:00 Jaromír KVERKA - 2:2

51:00
    6/5
    Baník právě vstřelil branku!
    Toto byla krásná souhra na jeden dotek! Tomeček si od modré čáry sjel do středu kluziště, odkud posílal kotouč na levou stranu David Kofroňovi. Ten pak hned z jedničky přesunul hru přes celou osu hřiště na JAROMÍRA KVERKA, který ránou mezi betony srovnává stav zápasu. Asistence: David Kofroň, Vojtěch Tomeček.
    Kverka J., Kofroň D., Tomeček V., Vracovský T., Weinhold M., Michajlov M.
    Sedláček P., Köhler B., Novotný M., Zbořil M., Huf D.

Ondřej Gajdáček

Branky a nahrávky: 50. Šlechta (Kofroň), 51. Kverka (Kofroň, Tomeček) – 4. Novák (Salmio, Salonen), 29. Novák (Salmio, Werbik), 57. Kindl (Paukku, Hrbas), 60. Salonen (Werbik)

HC Baník Sokolov: Michajlov (Hamalčík) – M. Rohan (A), Mlčák, Rulík, Weinhold, Benda, Klejna, Bulka – Vracovský, Kverka (A), Tomeček – Kružík, Přikryl, Kofroň – V. Adamec, Vrdlovec, Šlechta – D. Novotný, T. Rohan (C).
    Trenér: Tomáš Mariška

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Keränen – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.
    Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Štěpánek, Maňák