Kolín – Sokolov 0:4 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 4:2 (kon.) | Třebíč – Znojmo 4:1 (kon.)
Vsetín – Pardubice B 5:4 (kon.) | Poruba 2011 – Přerov 6:2 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 3:1 (kon.)
Slavia – Zlín 4:1 (kon.)
HC Slavia Praha
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Berani Zlín
Pátek 29.12.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 33. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou. (20:13:17)

Hokejisté Slavie v posledním utkání roku 2023 porážejí Zlín 4:1. Skóre otevřeli na konci vyrovnané první třetiny, v dalším průběhu utkání už ale až několik okamžiků hru kontrolovali. Po druhé trefě sice Berani několikrát zahrozili a vyznamenat se musel brankář Pražanů Volevecký, sešívaní pak ale přidali další dvě branky. O tu čtvrtou se v 50. minutě díky dobré práci okolo brankoviště postaral Jiří Průžek, v závěru ještě snížil a Voleveckého o čisté konto připravil Nicolas Werbik. Pražané se tak díky třem bodům odpoutali od posledního místa Chance ligy.

59:22
    Slavíčkovi klička nevyšla, Knotkovu prudkou nahrávku pak Hrdinka sbírá ve středním pásmu.

58:24
    Berani nakonec přinutili Voleveckého k zákroku, vhazovat se bude po jeho levici.
    57:41 Nicolas WERBIK - 4:1

57:41
    6/5
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani nakonec Voleveckého překonávají a dvě minuty před koncem snižují na rozdíl tří gólů. Ránu od modré jako první před brankou sebral NICOLAS WERBIK a dostal puk do sítě. Asistence: Jesse Paukku a Aleksi Salonen.
    Werbik N., Huf D., Paukku J., Kindl D., Salonen A., Pospíšil T.
    Volevecký T., Žovinec D., Kajínek D., Slavík M., Knotek T.

57:30
    A další jistý zákrok strážce domácí svatyně, který si povyjel proti ráně Pospíšila z vrcholu kruhů.

56:51
    Volevecký vytáhl lapačku proti střele Süsse, poté zastavuje ránu Šlahaře.

56:01
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Robin Všetečka – 2 min., podrážení.

55:43

55:03
    Sešívaní nikam nespěchají, a i když jsou ve středním pásmu, tak hru bez problému kontrolují.

53:43
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Stefan Mikael Warg – 2 min., vysoká hůl.

52:46
    Beran s Kuldou ujeli do brejku dvou proti jednomu, lotyšský útočník ale prudký pas nezachytil.

51:29
    Jako pro třešničku ze stromu si Volevecký sáhl pro střelu Köhlera z pravé strany.

50:42
    Strnad sice puk mířící na icing dojel jako první, jeho zpětnou nahrávku ale Polák nezachytil.
    49:43 Jiří PRŮŽEK - 4:0

49:43
    6/6
    Slavia právě vstřelila branku!
    A naopak, sešívaní přidávají čtvrtý gól a výrazně se přibližují vítězství. Po chaosu v brankovišti se nejrychleji zorientoval JIŘÍ PRŮŽEK, a přestože byl na ledě na kolenou, tak dokázal nadvakrát dostat puk do sítě. Asistence: Dušan Žovinec a Karel Křepelka.
    Průžek J., Volevecký T., Křepelka K., Knotek T., Slavíček J., Žovinec D.
    Huf D., Süss J., Sedláček P., Salonen A., Novák M., Čáp Z.

49:20
    Slávisté zatím mohou být se třetí třetinou spokojení. Hru převážně kontrolují a Berani naopak žádné šance nemají.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 19. Matě. Beran (Guman, Kremláček), 22. Strnad (Všetečka, Slavík), 38. Kulda (Křepelka, Žovinec), 50. Průžek (Žovinec, Křepelka) – 58. Werbik (Paukku, Salonen)

HC Slavia Praha: Volevecký (R. Málek) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý (A), Hrdinka, Kajínek, Klikorka – Matě. Beran, Kulda, Guman – Slavíček, Knotek (C), Průžek – Havrda, Slavík, J. Brož – Všetečka, V. Polák II, Strnad.
    Trenér: Aleš Totter

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Suhrada, Warg, Hrbas (A), M. Novotný, Čáp – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Pospíšil – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.
    Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Baxa, Belko