Sokolov – Přerov 3:1 (kon.) | Jihlava – Pardubice B 3:2 (3:0 po s.n.) | Zlín – Litoměřice 3:4 (1:2 po s.n.)
Znojmo – Poruba 2011 2:0 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 5:1 (kon.) | Prostějov – Slavia 4:0 (kon.)
Kolín – Třebíč 2:1 (kon.)
HC Baník Sokolov
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 08.01.2024, 17:30 • ZS Sokolov • Chance liga • 36. kolo

Třetí třetina nám moc záživnou hru nepřinesla. Až od 53. minuty se bylo na co dívat, neboť v této době dokázal Sokolov vsítit svou druhou trefu a poté stvrdil vítězství proměněnou přesilovou hrou v závěru zápasu. Přerov to ještě zkoušel v power play, ale vyloženou šanci ke korigování skóre už si nevypracoval. (19:48:07)

59:42
    Sokolov dostal puk ze svého pásma a vypadá to, že domácí už toto zvládnou.

59:19
    Přerov nyní hraje v šesti proti čtyřem a ihned po vyhraném vhazování přišla nepříjemná rána od Krisla.

59:12
    Rulík u branky nechtěně zahrál vysokou holí a trefil Indráka. Ihned následovala omluva a pokorně odešel na trestnou lavici.

58:33
    Přerov to ještě zkouší v šesti hráčích a po ztrátě puku hráč Sokolova orazítkoval tyč prázdné branky. Sokolov tak byl blízko k definitivnímu potvrzení svého dnešního vítězství.
    58:05 Daniel VRDLOVEC - 3:1

58:05
    6/5
    Baník právě vstřelil branku!
    Baník využívá přesilovou hru a odskakuje na dvou brankový rozdíl. Po střele Kružíka před brankou dobře pracoval Vrdlovec, který posunul puk za bezmocného brankáře. Asistence: Daniel Kružík a Martin Rohan.
    .
    Habal V., Vrdlovec D., Kružík D., Rohan M., Přikryl R., Klejna F.
    Postava M., Chroboček D., Talafa T., Hejcman D., Indrák D.

57:48
    Sokolov měl blízko ke třetí brance! Tomeček už zasouval puk za betony Postavy, ale Krisl na poslední chvíli zastavil puk a odsunul jej mimo brankovou čáru.

56:57
    Tvrdý zákrok u střídaček! Přikryla kolenem přistrčil Lednický a rozhodčí jej za toto potrestají dvěma minutami.

56:39
    Sokolov už se spíše soustředí na defenzívu a vyčkává na nějakou šanci, kterou by jim mohli hosté nabídnout.

55:16
    Adámkova rána nebyla přesná a nastřelil nejbližšího soupeře. Po dalším pokusu Kudělky byl Habal připraven.

54:39
    Krisl vyslal ránu od modré a Lednický se pokoušel tečovat, ovšem mimo tři tyče Habala. Přerova je skutečně nyní plný led.

53:52
    Přerov najednou zvýšil svůj pohyb a snaží se o rychlou odpověď. Času už moc nemá.

52:53
    Tomáš Vracovský si slibně najížděl před branku, ale v rozhodující chvíli přišel o puk.
    52:28 Martin OSMÍK - 2:1

52:28
    6/6
    Sokolov se podruhé v tomto zápase dostává do vedení! Adamec vyslal střelu, kterou Postava vyrazil před sebe. K puku dojel Vrdlovec, který z dorážky neuspěl, ovšem po další dorážce MARTINA OSMÍKA už skončil puk za Postavou. Asistence: Daniel Vrdlovec a Václav Adamec.
    Osmík M., Vrdlovec D., Adamec V., Tureček D., Mlčák J., Habal V.
    Postava M., Krisl J., Cubo O., Hejcman D., Lednický V., Indrák D.

52:15
    Indrák byl dle pravidel odstaven od puku a do útoku míří opět Sokolov.

51:27
    Rulíkovo nahození si bezpečně pokryl Postava. V této třetině jsme zatím skutečně neviděli ani jednu (aspoň trochu) nebezpečnější situaci před jednou či druhou brankou.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. Tomeček (Vracovský, Kverka), 53. Osmík (Vrdlovec, V. Adamec), 59. Vrdlovec (Kružík, M. Rohan) – 6. Cubo (Dobša)

HC Baník Sokolov: Habal (Hamalčík) – Klejna, M. Rohan (A), Rulík, Weinhold, Mlčák, Tureček, Bulka – Vracovský, Kverka (A), Tomeček – Bernovský, Přikryl, Kružík – Osmík, Vrdlovec, V. Adamec – Křemen, T. Rohan (C), D. Novotný.
    Trenér: T. Mariška

HC ZUBR Přerov: Postava (Němeček) – J. Adámek, Chroboček, Talafa, Krisl (C), Cubo, Hanák, Kudělka (A) – Mácha, Pechanec, Pospíšil – Jak. Svoboda, Hejcman, Lednický – Jan Svoboda, Ministr, Dobša – Nemec, Chludil, Indrák.
    Trenér: M. Mikeska

Rozhodčí: R. Svoboda, T. Zubzanda – V. Beneš, J. Maňák