Litoměřice – Znojmo 5:4 (po pr.) | Vsetín – Prostějov 3:1 (kon.) | Přerov – Třebíč 4:2 (kon.)
Jihlava – Zlín 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:4 (po pr.) | Pardubice B – Sokolov 4:1 (kon.)
Slavia – Kolín 4:1 (kon.)
HC Slavia Praha
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
SC Marimex Kolín
Středa 17.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 39. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:20:09)

Hokejisté Slavie v důležitém utkání s Kolínem vítězí 4:1 a připisuje si druhé vítězství v řadě. Do vedení se červenobílí dostali ve druhé třetině, v té třetí pak přidali další dvě trefy Jana Holého a Robina Všetečky. Kozlové v závěru brankou Petra Hampla připravili domácího gólmana Voleveckého o čisté konto, na výsledku už ale nic podstatného nezměnili.

59:37
    Sešívaní chvíli hráli ve čtyřech, Kolín ale už ví, že s osudem utkání nic neudělá.

58:36
    Kolínští se snaží ještě útočit, sešívaní však hrají směrem do obrany velmi zodpovědně.

57:38
    Vrhel si od mantinelu najel na střed a nebezpečně nahazoval směrem na bránu Slavie.

57:12
    Stejskal zachytil rozehrávku Kolína a ušetřil cenné vteřiny.

Kozlové právě vstřelili branku!
    Kolínu se přece jenom podařilo odčarovat kouzlo Tomáše Voleveckého a necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny snižuje. Slávistický brankář vyrazil Moravcovu střelu jen k od modré čáry sjíždějícímu PETRU HAMPLOVI, jenž dorazil puk do odkryté klece. Asistence: Petr Moravec a Michael Gaspar.
    Hampl J., Moravec P., Gaspar M., Gajda P., Naar J.
    Polák V. II, Guman T., Beran Matě., Žovinec D., Klikorka K.

55:21
    Šedivý chtěl překazit čisté konto Voleveckému, ten jeho střelu z mezikruží vyrazil.

53:33
    Slavíček měl v úmyslu střelou vyraženou betonem Soukupa nahrát Žovincovi, záměr mu ale nevyšel.

52:23
    Jaroslav Brož si na pravém křídle najel na dalekonosnou nahrávku z obranného pásma a ujížděl sám na Soukupa. Ten proti němu vystrčil hokejku a položil se na bok, slávistický útočník ale přestřelil.
    51:06 Robin VŠETEČKA - 4:0

51:06
    5/4
    Slavia právě vstřelila branku!
    Když už to vypadalo, že slávisté další přesilovku spíše nevyužijí, tak přichází jejich čtvrtá trefa. Klikorka nabil na pravou stranu ROBINU VŠETEČKOVI, který dělovkou z voleje trefil přesně mimo dosah gólmana Soukupa. Asistence: Karel Klikorka a Jaroslav Brož.
    Všetečka R., Klikorka K., Brož J., Strnad L., Kulda E.
    Vrhel S., Koukal P., Němec Š., Piegl R.

49:28
    Petr Kolmann – 2 min., nedovolené bránění.

49:16
    Síla si najel na pravém křídle a střílel na vyrážečku Voleveckého.

Dnešní utkání sleduje 623 diváků.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 25. Knotek (Průžek, J. Brož), 37. Matě. Beran (Kulda, Knotek), 46. Holý (Matě. Beran, Knotek), 52. Všetečka (Klikorka, J. Brož) – 57. Hampl (P. Moravec, Gaspar)

HC Slavia Praha: Volevecký (Hölsä) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (A), Kajínek, Kremláček, Stejskal – Matě. Beran, V. Polák II, Guman – Průžek, Knotek (C), J. Brož – Havrda, Kulda, Strnad – Všetečka, Kucharčík, Slavíček.
    Trenér: Aleš Totter

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Hampl, Gaspar, Piegl, Š. Němec, J. Šedivý, Kolmann (A) – Vrhel, Koukal (C), Chalupa – Gajda, Skořepa, Z. Král (A) – Síla, Morong, Ouřada – Naar, P. Moravec, Pajer.
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Valenta, Hucl – Dědek, Kotlík