Poruba 2011 – Zlín 2:1 (po pr.) | Jihlava – Znojmo 6:3 (kon.) | Sokolov – Frýdek-M. 2:0 (kon.)
Přerov – Kolín 2:0 (kon.) | Litoměřice – Slavia 1:5 (kon.) | Vsetín – Třebíč 6:2 (kon.)
Pardubice B – Prostějov 1:2 (0:2 po s.n.)
HC Stadion Litoměřice
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
HC Slavia Praha
Sobota 20.01.2024, 17:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 40. kolo

Odsud z Kalich Areny je to vše a u dalších přenosů na shledanou. (19:23:26)

Je konec! Slavia vyhrává v Litoměřicích a po zásluze bere tři body. Rozhodla první třetina, ve které sešívaní vstřelili tři branky a prakticky rozhodli utkání. Kališníci byli po první třetině na ručník, ale postupem času se jejich výkon zlepšil. Ani na zdramatizování utkání to však nestačilo.

Dnešní utkání sleduje 1126 diváků.

59:29
    Kucharčíkův pokus z mezikruží skončil na pravé tyči.

57:53
    Cichoň rychle rozehrál na Costu, jehož pokus z levého kruhu Volevecký vyrazil levým betonem.

57:23
    Knotek posílal puk před branku na Brože, ale přihrávka byla moc prudká a skončila v rohu.

55:19
    Sihvonen trefil boční síť, ale dostal se k odraženému puku a poslal ho před brankou. Ton však na puk nedosáhl.

54:45
    Kuťák nepřesně nahrál a Slavia vyhazuje.

54:33
    Krutilovu střelu od modré udržel Volevecký v náruči.

53:44
    Havrda byl na brankovišti až moc agresivní, což se nelíbilo domácím hráčům. Následný pěstní souboj Plose s Havrdou skončil remízou. Oba vyfasovali pět minut za bitku.

53:34
    Guman u mantinelu poslal k zemi Bendu a půjde si odpočinout na dvě minuty za napadení.

53:10
    Costa se pěkně vyhnul protihráči, ale jeho střela skončila těsně vedle.

52:35
    Stadion po gólu ožil, ale času už nezbývá mnoho.

50:30
    Beran už chtěl střílet do poloprázdné branky, ale na poslední chvíli předvedl skvělý obranný zákrok Kuťák.
    49:42 Kale COSTA - 1:5

49:42
    6/6
    Litoměřice právě vstřelily branku! Domácí se poprvé v zápase prosazují! KALE COSTA to v přečíslení dvou proti jednomu vzal na sebe a střelou na vyrážečku překonal Voleveckého. Asistence: Josef Jícha.
    Costa K., Jícha J., Cichoň O., Senčák D., Černohorský J., Jebavý J.
    Volevecký T., Kremláček V., Brož J., Knotek T., Kajínek D., Průžek J.

48:31
    Všetečkovu střelu z první Cichoň vyrazil.

47:01
    Další přesilovka pro červenobílé. Costa si jde odsedět dvě minuty za sekání.

Filip Hulín

Branky a nahrávky: 50. Costa (Jícha) – 10. Guman (Knotek, Holý), 13. J. Brož (Kulda), 19. V. Polák II (Strnad, Holý), 27. Kremláček (Matě. Beran, Guman), 46. Matě. Beran (Guman)

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Krutil, Jebavý (C), Černohorský, Benda, Kroupa, Aubrecht, Tůma – Costa, Jícha (A), Sihvonen – Ton, Vitouch, Senčák – Plos, Korkiakoski, Hrabík – Kordule, Kuťák (A), P. Svoboda.
    Trenér: Miroslav Přerost

HC Slavia Praha: Volevecký (Hölsä) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (A), Kajínek, Kremláček, Stejskal – Matě. Beran, V. Polák II, Guman – Průžek, Knotek (C), J. Brož – Havrda, Kulda, Strnad – Všetečka, Kucharčík, Slavíček.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Barek, Čáp – Beneš, Maňák