Kanada – Švýcarsko 5:4 (2:1 po s.s.) | Slovensko – USA 6:3 (kon.) | Švýcarsko – Velká Británie 6:4 (kon.)
Česko – Kanada cz 7:2 (kon.)
Česko
7:2 (4:0, 3:1, 0:1)
Kanada
Pátek 30.06.2023, 18:00 • Home Credit Arena • Mistrovství světa hráčů do 23 let

Je dobojováno. Český výběr do 23 let ovládl dnešní souboj a nedal Kanadě žádnou šanci na odpor. V závěrečné periodě sice dali Češi branku, to ale nemusí český výběr vůbec mrzet. To je pro dnešek ode mě vše, budu se na vás těšit u dalších přenosů napočtenou.

Nejlepší hráči: – Milan Teinitzer (CZE) – Bjork Robinson (CAN) (19:50:46)

44:20
    Česko v poslední minutě útočí na osmý gól. Střela Langra skončila na zadním mantinelu.

43:53
    Vyloučení v týmu Česko:
    Smilsky – 2 min., hákování.

43:16
    Oba celky hrají v plném počtu.

42:55
    Čas nám rychle plyne, Kanada podala v utkání oproti předešlým duelům bezzubý výkon.

41:57
    Kanadským vyhovuje hodně prostoru více. Po dobré akci Richards brankáře nepřekonal.

41:16
    Macháček – 2 min..

Vyloučení v týmu Kanada:
    Granitto – 2 min., držení.

40:51
    Kucharčík nepřesně nahrával na spoluhráče. Míček skončil na zakázaném uvolnění.

40:08
    Domácí přesilovka zatím ve třetí třetiny přímo hrůzu nebudí. Kanaďané dobře brání střední pásmo.

38:43
    Kelly – 2 min. + OT, zásah do oblasti hlavy a krku, odpyká Smilsky.

38:02
    Tým Kanady hraje v plném počtu a přečkal tak velkou šanci soupeře na osmý gól.

37:34
    Češi neuspěšně odstřelují brankáře. Neujala se ani střela Jágra z velké blízkosti.

36:52
    Kucharčík se nacpal s balonkem před bránu, procpat ho za brankáře se mu ale nepovedlo.

36:25
    Dvojnásobná přesilovka Česka začala střelou Laurince, která se ale neujala. Následně Kanada vyhodila.

35:57
    Burke – 2 min., nedovolené bránění.

35:47
    Domácí pětice drží míček a bude se vylučovat, rozhodčí avizují trest.

35:17
    Přesilovková kombinace se Česku nepovedla. Kanada vyhodila míček.

Martin Rambousek

Branky a nahrávky: 1. Školoudík (Teinitzer), 4. Macháček (Laurinc), 11. Vaniš (Laurinc), 11. Langr (Čejka), 16. Licek (Čejka), 25. Jágr (Laurinc), 28. Jágr (Lhota) – 18. Robinson (Rawji, Kelly), 34. Wyatt (Robinson)

Česko: Novotný (Foršt, Rechtorik) – Teinitzer, Geisler, Vaniš (A), Školoudík, Kastner, Procházka, Štěpánek, Stupka (C), Chramosta, Kaňák, Jágr, Kucharčík, Janeček, Kamenář, Laurinc (A), Kovárník, Licek, Lhota, Čejka, Macháček, Langr
    Kanada: Petrelli (Allin) – Granitto, Smilsky, Keough (A), Fenwick, Battaglia, Broaders, Maher (C), Gosse, Smilsky, Lock, Burke, Neilson, Dosanjh, Oleksiuk, Sahota (A), Richards, Wyatt, Robinson, Kelly, Rawji

Rozhodčí: Laczko, Hriško