K. Vary – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Kladno – Pardubice 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 5:3 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 3:1 (kon.) | Litvínov – Plzeň 4:2 (kon.)
Třinec – Sparta 2:3 (1:3 po s.n.)
Rytíři Kladno
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 17.09.2023, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 2. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (18:26:07)

Nejlepší hráči utkání: Adam Brízgala (KLA) a Peter Čerešňák (PCE).

Do poslední třetiny naskočili lépe hosté, ale Kladno ještě na konci zkoušelo přeci jen vyrovnat, když odvolalo gólmana z brány. To se mu však vymstilo a Tomáš Hyka zajistil svému týmu náskok dvou gólů. Kladenští prohrávají i druhé extraligové utkání a jsou zatím bez bodu.

Dnešní utkání sleduje 3432 diváků.

58:25
    Dynamo právě vstřelilo branku! Hosté si pojišťují vedení o dva góly a využili prázdné branky. TOMÁŠ HYKA měl jednoduchou práci, když před ním zůstala úplně prázdná klec a žádný bránící kladenský hráč. Asistence: Robert Kousal, Lukáš Sedlák.

57:46
    Brízgala je venku z branky.

56:59
    Kladno na konci třetiny chce ještě alespoň vyrovnat, ale ani jeden pokus nebyl úspěšný. Poslední střela byla od Jarůška, ale tu Will bezpečně chytá do náruče.

55:48
    Plekancovu střelu z levého kruhu chytá Will do lapačky, ale domácí se stejně dopustili ofsajdu.

55:12
    Oba týmy hrají dost nepřesně a hosté se dopustili ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:21
    Dotchin neudržel kotouč na modré a Kladno ztrácí pásmo.

51:46
    A tentokrát Plekancova střela byla zblokována a vyletěla až do ochranné sítě.

51:08
    Kladno hned po vhazování získává kotouč, ale Dotchinova střela z první skončila u Willa, který zasahuje.

51:01
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Tomáš Dvořák – 2 min., podrážení.

50:48
    Kladno má výhodu po faulu Dynama.

49:28
    Rákosovu střelu z bezprostřední blízkosti chytá Brízgala do náruče.

48:31
    A kotouč je opět až u Willa.

47:57
    Kladno se osvobozuje.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 32. M. Procházka (Klepiš) – 36. Zohorna (Čerešňák, D. Musil), 40. Poulíček (Čerešňák, Říčka), 59. Hyka (R. Kousal, Sedlák)

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber, Klikorka – Sideroff, Plekanec (C), Tralmaks – M. Procházka, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, Melka – Beran, Babka, Strnad (A).
    HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Cienciala, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (A), Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček – Urban.

Rozhodčí: Ondráček, Jaroš – Špůr, Šimánek