Plzeň – Motor ČB 0:1 (kon.) | Vítkovice – Kladno 2:3 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Litvínov 2:3 (kon.)
Olomouc – K. Vary 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:2 (2:3 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Rytíři Kladno
Pátek 22.09.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 3. kolo

Třetí kolo Tipsport extraligy je – alespoň tady v Ostravar aréně – už minulostí. Vítkovičtí začali dobře, v šesté minutě se trefil Fridrich, ale další úniky domácí nevyužili. Kladno naopak využilo díky Plekancovi první (a v zápase taky jedinou) přesilovku a bylo vyrovnáno. Vítkovice se ale nenechaly zahanbit a do konce první sirény také využily početní výhodu, když za Bowa dokázal dostat puk Kalus. Ve druhé části padla jediná branka, a to z hole Bláhy, který srovnával stav na 2:2. Ve třetí třetině se do toho domácí opřeli, ale ani osmnáct střel jim nestačilo na překonání hostujícího gólmana, naopak Machovský se mohl cítit nevytíženě, protože na něj v této třetině šla jen jediná střela. Vítkovičtí měli v samotném závěru třetiny dokonce téměř minutu trvající přesilovku pět na tři, ale strhnout vedení na svou stranu nedokázali. V prodloužení se Kladno nikam nehrnulo a zdatně s pukem ve svém obranné pásmu šetřilo čas, ale po chybě ve vítkovické hře vyrazil do úniku Ticháček, ale své sólo i díky bránícímu hráči neproměnil. Z deseti hráčů se v nájezdech trefil jen hostující kapitán Plekanec, a tak si hosté spolu s hrstkou svých fanoušků odvážejí z Ostravy dva body.
    Z Ostravy je to pro dnešek všechno, já se budu těšit brzy znovu na počtenou. (20:47:49)

Nejlepší hráči zápasu:

HC Vítkovice Ridera – PETR FRIDRICH
    Rytíři Kladno – LANDON BOW

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
    Jediným střelcem dnešních nájezdů se stal hostující TOMÁŠ PLEKANEC, který tak jako správný kapitán vyzískal pro svůj tým prémiový bod – 2:3.

5. série
    0:1
    Naděje domácích se upínají k Percymu, ten ale prostor mezi gólmanovými betony netrefil – 0:1.

5. série
    0:1
    Dalším kladenský hráčem je Jarůšek, ale Machovský byl na místě – 0:1.

4. série
    0:1
    Za vítkovické nastupuje do středu kluziště Fridrich, čekal na pohyb Bowa, ale nepřekonal ho – 0:1.

4. série
    0:1
    Kladno to teď zkusí pomoci Tralmakse, ten se také rozjel zeširoka na vítkovickou klec, ale puk končí na zadním mantinelu – 0:1.

3. série
    0:1
    Štafetu domácích přebírá Krieger, jeho střela mezi betony ale neprošla. – 0:1.

3. série
    0:1
    Hosté to zkusí s Frolíkem, jeho střela ale končí v Machovského lapačce – 0:1.

2. série
    0:1
    Vítkovičtí vysílají do akce Bukartse, který se rozjel zeširoka na klec Bowa, ale přestřelil – 0:1.

2. série
    0:1
    Za hosty se na domácí branku rozjíždí Plekanec, jeho střela prošla do branky nad lapačkou – 0:1.

1. série
    0:0
    Za Vítkovice se jako první postaví k puku Mueller, ten z kličky poslal puk na zadní mantinel – 0:0.

1. série
    0:0
    Kladenští vysílají do akce Sideroffa, ten ale posílá puk mimo – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají. Jako první zkusí štěstí hosté.

Po krátké pauze na úpravu ledu budou následovat samostatné nájezdy.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 6. Fridrich, 13. Kalus (Mueller, Percy) – 11. Plekanec (Ticháček), 35. Bláha (Sideroff, Dotchin), rozh. náj. Plekanec