Třinec – Mountfield HK 0:5 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 5:2 (kon.)
Motor ČB – Vítkovice 2:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
Sparta – Olomouc 4:0 (kon.)
Rytíři Kladno
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
HC Kometa Brno
Pátek 29.09.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 6. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (20:26:46)

Nejlepší hráči utkání: Jiří Ticháček (KLA) a Jakub Flek (KOM).

Třetí třetinu otevřel gólem Martin Zaťovič a pro Kladno bylo hotovo. Poté se navíc domácí museli bránit dlouhému oslabení po vyloučení Vebera a následně Marteneta. Oslabení sice zvládli, ale při následné přesilovce a risku bez gólmana stejně inkasovali zásluhou Jakuba Fleka. V 57. minutě ještě snížil v přesilové hře Jiří Ticháček, ale Brno si veze domů všechny tři body.

59:34
    Kladno je na puku, ale až u své branky.

57:45
    Kučeříkova střela od modré skončila v Brízgalově lapačce, ale Brízgala ještě rozehrál hru.

56:21
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá přesilovou hru. JIŘÍ TICHÁČEK od modré prostřelil všechny a všechno. Asistence: Tomáš Plekanec, Michael Frolík.

56:18
    Tralmaksova střela skončila jen na tyčce.

55:36
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Radek Kučeřík – 2 min., podrážení.

55:22
    Tralmaks zkoušel objet 3 hráče Brna, ale byl zastaven. Kladno si na 5 vteřin zahraje přesilovou hru pěti proti třem.

54:55
    Kladno je pryč z pásma.

54:05
    Brízgala je opět pryč z branky.

53:54
    Kometa právě vstřelila branku! Risk Kladna se nevyplatil a Kometa jde do trháku 4:0. Kusý pokazil přihrávku a JAKUB FLEK dal přes celé hřiště gól do prázdné branky. Bez asistence.

53:41
    Kladno odvolalo Brízgalu z branky.

53:41
    Steve Moses – 2 min., hákování.

53:41
    Kladenští se poté dál drželi v pásmu, ale hra je přerušena chycením puku do Furchovy lapačky.

52:40
    Ani Tralmaksova střela na druhé straně gólem neskončila.

52:25
    Ďaloga a Flek ujeli do přečíslení, ale Ďalogovi střela z první nesedla.

52:07
    Kusého střela z otočky byla zblokována do ochranné sítě.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 57. Ticháček (Plekanec, Frolík) – 8. Gazda (Pospíšil, Ďaloga), 33. Pospíšil (Moses), 43. Zaťovič (Flek), 54. Flek

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Slováček, Veber, Ticháček, Hejda, Babka, Martenet – Frolík (A), Plekanec (C), Tralmaks – Kusý, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, M. Procházka – Ton, Melka, Beran.
    HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík (A), Holland, Ďaloga, Gazda, Zahradníček – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko (A), Zbořil – Zaťovič (C), Holík, Flek – Okál, Zembol, Kratochvíl.

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Špůr, Šimánek