Plzeň – Pardubice 1:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 0:4 (kon.)
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pondělí 12.02.2024, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 16. kolo

Nejlepší hráči utkání: Mareks Mitens (KLA) a Lukáš Klimeš (VIT). (20:36:21)

Kladenská série pokračuje. Ve třetí třetině navíc padlo několik trestů do konce utkání na domácí straně a je možné, že kladenští hráči dostanou stopku na další zápasy. Ve 44. minutě se prosadil Rihards Bukarts a dlouhé přesilové hry využil Peter Krieger. Vítkovice si tak odváží i další tři body z Kladna.

59:54
    Lakatoš zkoušel vystřelit mezi betony, ale Mitens si dobře vyjel.

56:54
    Vítkovice vyráží dopředu a jsou usazeni v pásmu Kladna.

56:46
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Stuart Percy – 2 min., hrubost.

56:16
    5/4
    Vítkovice právě vstřelily branku! Mitensův dobrý výkon v oslabení na ubránění nestačil. Kladenskému brankáři se od zad odrazil kotouč po střele do tyčky až za čáru po střele PETERA KRIEGERA. Asistence: Dominik Lakatoš, Petr Chlán.
    Krieger P., Lakatoš D., Chlán P., Barinka M., Auvitu Y.
    Martenet C., Strnad J., Slováček O., Bláha O.

55:21
    Rihards Bukarts ještě zkoušel procpat puk za ležícího Mitense, ale kladenský brankář kotouč nepustil.

55:03
    Lakatošovu střelu Mitens chytá.

54:43
    Kladenští bránili ve dvou, protože Sideroff neměl hokejku. Ale situaci zvládli a vyhodili.

Na dnešním utkání je 1407 diváků.

53:12
    Michael Frolík – 5 min. + OK, sekání, odpyká Jakub Babka.

53:00
    Ridera se po začátku přesilové hry usadila v pásmu Kladna a navíc si přesilovou hru ještě vylepší.

51:48
    Následný menší tlak Kladna Klimeše vůbec nerozházel. Klimeš je zatím v tomto zápasu skvělý a nic za něj neprojde.

50:51
    Percy mohl navýšit skóre na 4:0 pro Vítkovice, ale Mitens zasáhl proti jeho střele z otočky od levé tyčky.

50:23
    Martin Nemčík – 5 min. + OK, hrubost, odpyká Štěpán Vimmer.

Tomáš Šoustal – 2 min., sekání.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 19. P. Zdráhal (L. Kovář, Barinka), 28. Ro. Bukarts (P. Zdráhal), 44. Ri. Bukarts (Claireaux, Raskob), 57. Krieger (Lakatoš, Chlán)

Rytíři Kladno: Mitens (Bow) – Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Frolík, Jarůšek, Bláha – Sideroff, Melka (A), Tralmaks – Smoleňák (C), Babka, M. Procházka – Strnad, Vimmer.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Kotala, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ri. Bukarts, Krieger, Peterek – Ro. Bukarts, Claireaux, Šoustal.
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Rampír, Axman