Vítkovice – Plzeň 2:3 (po pr.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Sparta 4:5 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 1:0 (kon.) | Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Rytíři Kladno
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 26.11.2023, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 22. kolo

Nejlepší hráči utkání: Michael Frolík (KLA) a Róbert Lantoši (MBL). (19:02:57)

Skóre zápasu otevřeli domácí, kteří šli do vedení zásluhou Radka Smoleňáka. Ve 28. minutě se prosadil Matti Järvinen, ale ve 30. minutě opět odskočili domácí díky Michaelu Frolíkovi. Kladenští ještě ve druhé třetině jeli trestné střílení, ale Kusému ujel kotouč a Růžička bez problémů zasáhl. Poslední dvacetiminutovku byli jasně lepší hosté, kteří srovnali gólem Jakuba Stránského. Kladenští ještě v poslední minutě rozvlnili síť, ale gól nebyl uznán kvůli dřívějšímu písknutí rozhodčího.

Prodloužení začali lépe hosté a v poslední minutě byli nebezpeční domácí, hru však stejně musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdů se na hostující straně ujal v brance Filip Novotný, který podržel svůj tým a všechny nájezdy pochytal. Jediný úspěšný nájezd byl Róberta Lantošiho, který svému týmu zajistil bod navíc. Mladá Boleslav se tak dostala na předposlední místo. Kladno je nyní poslední.

1/1
    V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav. Jediný gól v prodloužení vstřelil Róbert Lantoši, který svému týmu získal cenný bod do tabulky. Oba týmy teď mají stejně bodů, ale na poslední místo spadlo Kladno.

Střídání v týmu BK Mladá Boleslav:
    ze hřiště odchází Jan Růžička, přichází Filip Novotný.

Samostatné nájezdy začínají.

Aktivněji prodloužení začali hosté a v největší šanci byl dvakrát Pyrochta. Domácí zaútočili až v poslední minutě, kdy měli několik skvělých zakončení, ale Růžička žádný kotouč za sebe nepustil. Jdeme tak na prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Posledních třicet minut byl v obrovské šanci Ticháček, Tralmaks a následně dvakrát Melka, ale ani jednomu se nepodařilo Růžičku překonat.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 11. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 30. Frolík (Pytlík) – 28. Järvinen (Aaltonen, Pyrochta), 46. Stránský (Osburn, Dvořáček), rozh. náj. Lantoši