K. Vary – Liberec 2:4 (kon.) | Sparta – Olomouc 1:4 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 4:5 (po pr.)
Třinec – Mountfield HK 7:2 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 3:4 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
Rytíři Kladno
4:5 (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)
HC Kometa Brno
Sobota 30.12.2023, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 32. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (19:03:59)

Nejlepší hráči utkání: Landon Bow (KLA) a Jan Ščotka (KOM).

Prodloužení začalo na hokejkách hostů, ale za chvíli byli vidět hlavně domácí, kteří ale v největší šanci trefili pouze tyčku. Utkání rozhodl Marek Ďaloga, který dojel kotouč jako první a Bow proti němu neměl šanci.

63:41
    4/4
    Kometa právě vstřelila branku! A Brněnští si odvážejí z Kladna 2 body. Kusý nechal ujet MARKA ĎALOGU, který sám proti Bowovi uspěl. Asistence: Tomáš Marcinko, Štěpán Lukeš.
    Ďaloga M., Lukeš Š., Marcinko T., Flek J.
    Bow L., Kusý D., Slováček O., Sideroff D.

62:42
    Vhazování vyhráli tentokrát hosté, kteří míří na druhou stranu. Bow musel zasahovat a Kladno vyhodilo kotouč jen na zakázané uvolnění.

62:41
    Pytlíkova střela skončila jen na horní tyčce a v ochranném pásmu.

62:15
    Domácí vyhráli vhazování a vyrážejí dopředu.

62:13
    Brněnští se dopustili ofsajdu.

61:30
    Ve velké šanci byl následně Jarůšek, ale na Lukeše nevyzrál.

60:46
    Kometa krouží ve svém pásmu, ale Flek přihrál ve středním pásmu na hůl Kladnu.

60:01

Dnešní utkání sleduje 4683 diváků.

Hosté byli v poslední dvacetiminutovce lepší a zásadně Kladno přestříleli. Do vedení šli však Kladenští po trefě Richarda Jarůška, který využil přihrávky od Jágra a prosadil se z přesilovky. Kladenské vedení ale netrvalo ani minutu a radovali se hosté. Ti zásluhou Stephena Mosese srovnali a zápas musí jít do prodloužení.

60:00

58:15
    Tralmaks ve středním pásmu špatně nahrál a u puku jsou opět hosté, kteří jsou po gólu při chuti.

Gól platí.

56:41
    Rozhodčí ještě zkoumají gól kvůli kopnutí.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 24. Sideroff (Ticháček, Pytlík), 25. Dotchin (Jarůšek, Jágr), 27. Dotchin (Kusý), 56. Jarůšek (Jágr, M. Procházka) – 1. Cingel (Ščotka, Kaňák), 35. Flek (Ščotka), 35. Kratochvíl (Marcinko), 57. Moses (Gazda, Pospíšil), 64. Ďaloga (Marcinko, Lukeš)

Rytíři Kladno: Brízgala (1. Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Sideroff, Tralmaks, Kusý – Jarůšek, Pytlík, Jágr – M. Procházka, Melka, Smoleňák (C) – Babka, Fronk, Bláha.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Kometa Brno: Jekel (27. Lukeš) – Ščotka (A), Kaňák, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko (A), Kratochvíl – Kos, Kollár, Moses – Okál, Holík, Zbořil – Kohout.
    Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hynek, Špůr