Kladno – Třinec 3:5 (kon.) | Vítkovice – Liberec 2:0 (kon.) | Sparta – Litvínov 6:3 (kon.)
Olomouc – Mountfield HK 3:2 (1:0 po s.n.) | Motor ČB – K. Vary 3:0 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.)
Plzeň – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Rytíři Kladno
3:5 (1:2, 2:0, 0:3)
HC Oceláři Třinec
Neděle 14.01.2024, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 36. kolo

Nejlepší hráči utkání: Martin Procházka (KLA) a Richard Pánik (TRI). (18:33:31)

Poslední dvacetiminutovka patřila pouze hostům. 17 vteřin po začátku se prosadil Jakub Jeřábek v přesilové hře. Ve 48. minutě přišel gól Daniela Kurovského a v 50. se prosadil podruhé v zápase Richard Pánik. I když ještě domácí v čase 57:11 odvolali gólmana, žádný gól už do konce třetiny nepadl. Třinec si tak odváží z Kladna všechny tři body.

59:58
    Ticháčkova střela proletěla jen vedle branky.

59:53
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Adam Smith – 2 min., sekání.

Dnešní utkání sleduje 2232 diváků.

59:53
    Vhazovat se ještě bude po zákroku Kacetla před jeho brankou.

59:00
    Šance následně byly na obou stranách, ale gól nepadl.

58:11
    Domácí vyhráli vhazování, ale ke střele se nedostali a kotouč se odrazil do kladenského pásma. U puku byl první Ticháček, ale přeci jen Třinec vystřelil. V brance byl však postavený Procházka, který gól nedopustil.

57:46
    Třinečtí se dopustili pouze zakázaného uvolnění.

57:31
    Kladenští hráči vyhráli vhazování, ale Procházka z předbrankového prostoru nedokázal kotouč dotlačit za Kacetlova záda.

57:11
    Kladenský gólman zůstává na střídačce.

57:11
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

57:00
    Tralmaksova střela ze středu modré čáry byla nebezpečná, ale Kacetl ji ustál. Následně byl zalehnut kladenským hráčem, takže by ani prosazení Rytířů nebylo uznáno.

56:19
    A další zákrok Bowa přerušuje hru.

56:04
    Nestrašilovu střelu chytá Bow do náruče.

54:40
    Ani Ticháčkova střela od modré nebyla úspěšná a nesedla mu. Následně ještě Ticháček udržel kotouč v útočném pásmu rukou, ale to k ničemu nevedlo a Třinec se stejně osvobodil.

54:24
    Tralmaksova střela z první nesedla a kotouč letěl jen vedle branky.

53:17
    Hosté se hned po vhazování osvobozují.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 12. Klepiš (Ticháček, Pytlík), 35. M. Procházka (Melka, Slováček), 35. Jarůšek – 6. Pánik (Sikora, Kurovský), 8. Kundrátek (Voženílek), 41. J. Jeřábek (M. Růžička), 48. Kurovský (Adámek, Pánik), 50. Pánik (Kurovský, Adámek)

Rytíři Kladno: Bow (Mitens) – Hejda, Ticháček, Slováček, Veber, Martenet, Voráček – Tralmaks, Klepiš, Jágr – Kusý, Pytlík, Sideroff – Smoleňák (C), Melka (A), M. Procházka – Jarůšek, Babka, Bláha.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Polášek, Nedomlel, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – Pánik, Vrána (C), Kurovský – M. Roman, Sikora, Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Walega.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Cabák, Šindel – Svoboda, Klouček