Vítkovice – Mladá Boleslav 0:1 (po pr.) | Sparta – Třinec 5:1 (kon.) | Plzeň – Litvínov 3:5 (kon.)
Pardubice – Kladno 3:1 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 3:4 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Motor ČB 3:2 (3:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 5:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Rytíři Kladno
Neděle 28.01.2024, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 41. kolo

Ode mě je to vše, přeji hezký večer. (19:42:27)

Pardubice si připsaly deváté vítězství v řadě, Kladno jedenáctou prohru za sebou. Cesta Východočechů za úspěchem odstartovala gólem Libora Hájka z 18. minuty. Ve 24. vyrovnal Jiří Ticháček, jenže brzy poté zareagoval Lukáš Radil. Výsledek 3:1 stanovila ve 45. minutě trefa Mateje Pauloviče. Rytířům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Střely na branku: 29:31

Nejlepší hráči zápasu:
    Matej Paulovič (HC Dynamo Pardubice)
    Landon Bow (Rytíři Kladno)

59:45
    Rytíři musí začínat další akci ze svého pásma.

59:30
    Opět se bude vhazovat před Kloučkem.

59:22
    Domácí kombinovali při jízdě k prázdné bráně, ale nepřesná finální přihrávka jim skórovat nedovolila.

59:03
    Východočeši vyhodili jen na zakázané uvolnění.

58:56
    Po dalším zásahu pardubického gólmana se bude vhazovat po jeho pravici.

58:25
    Frolíkovo bekhendové zakončení Klouček zneškodnil dalším kvalitním zákrokem.

58:13
    Vimmerovo nahození se od zadního mantinelu odrazilo pod lapačku Kloučka.

58:05
    Rytíře zastavil další ofsajd, Bow zůstává na střídačce.

57:42
    Odpískáno zakázané uvolnění Pardubic.

57:37
    Kladno zatlačilo soka k jeho brankovišti, Klouček následně předvedl výborný zákrok. Přitom to vypadalo, že zakončující hráč míří prakticky do odkryté brány.

56:51
    Kladenský brankář je zpátky na střídačce, jeho spoluhráči dobývají obranné pásmo soupeře.

56:43
    Odpískán ofsajd Kladna, Bow se vrací do brány.

56:28
    Ticháček nahodil od modré čáry, Klouček zasáhl pravým betonem.

56:10
    Dynamo vyhodilo kotouč ze svého pásma pryč za cenu zakázaného uvolnění.

56:01
    Hosté odvolali brankáře!

56:01
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 18. Hájek (Zohorna, Paulovič), 25. Radil (Paulovič, R. Kousal), 45. Paulovič (R. Kousal, Radil) – 24. Ticháček (Smoleňák, Klepiš)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – D. Musil, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Vála, Hájek, Švec – Pánik, Zohorna (C), Hyka – Paulovič, R. Kousal (A), Radil – Pavlata, A. Musil, Hrníčko – Mandát, Poulíček (A), Říčka.
    Trenér: Marek Zadina

Rytíři Kladno: Bow (Mitens) – Ticháček, Babka, Slováček, Nemčík, Veber, Martenet – Sideroff, Klepiš, Tralmaks – M. Procházka, Smoleňák (C), Melka (A) – Frolík, Jarůšek, Jágr – Jelínek, Vimmer, Bláha.
    Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: Kika, Cabák – Axman, Bohuněk