K. Vary – Motor ČB 0:3 (kon.) | Kladno – Třinec 5:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Pardubice 1:4 (kon.) | Litvínov – Sparta 3:8 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 5:1 (kon.)
Rytíři Kladno
5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 25.02.2024, 16:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • 49. kolo

Nejlepší hráči utkání: Martin Procházka (KLA) a Viliam Čacho (TRI). (18:32:02)

Poslední třetinu začali opět lépe hosté, kteří byli ale ve střelách nepřesní. Nicméně z tlaku vytěžili gól Mariana Adámka a snížili na 2:4. V 53. minutě si však pojistili vítězství Kladenští, když Martin Procházka zpečetil konečné skóre 5:2.
    Třinečtí ztrácejí na druhou Spartu 9 bodů, které ještě mohou do konce základní části získat.

59:54
    Kladenští vyhráli, ale k ničemu jim výhra již není.

59:00
    Poslední minuta začíná vhazováním v útočném pásmu Kladna, které vhazování vyhrálo, o kotouč ale přichází.

58:33
    Na puku jsou domácí, Strnad zpoza branky přihrál Veberovi na modrou. Mazanec měl ale s jeho střelou lehkou práci.

56:27
    Tralmaks si na levé straně se střelou počkal, ale následně stejně vypálil mimo. Na druhé straně byli hosté v přečíslení, ale hru překombinovali.

55:11
    Polášek jen nahodil kotouč ze středního pásma na Mitense, ten rozehrál hru, ale Kladenští se dopustili zakázaného uvolnění.

54:26
    Sideroff se do pásma dostal dřív než Kusý s pukem.

Dnešní utkání sleduje 1047 diváků.

52:52
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští jdou do vedení o tři branky. Strnad ze středního pásma ujel do úniku, počkal si na MARTINA PROCHÁZKU, kterému přihrál. Procházka z levého kruhu vypálil na Mazance, ten kotouč vyrazil, ale jen do vzduchu. Puk se následně dokutálel až do branky. Asistence: Jakub Strnad, Antonín Melka.
    Procházka M., Strnad J., Melka A., Frolík M., Slováček O.
    Hrehorčák P., Mrtka R., Čacho V., Roman M., Smith A.

51:11
    Kundrátkovu střelu zablokoval před brankou Veber.

50:32
    Daňo dostal kotoučem do obličeje, ale nepřestal hrát a hnal se pomoct v útoku spoluhráči. Po přerušení odjel na střídačku se zakrytou pusou.

50:00
    Vhazování vyhráli domácí, kteří poslali kotouč jen do středního pásma.

49:44
    Třinecký ofsajd vyžene vhazování do středního pásma. I když Oceláři byli aktivnější, více střel má v této třetině Kladno.

47:18
    Procházka dostal tvrdý zásah, který ustál a kotouč končí na kladenské střídačce.

46:43
    Teď musel zasahovat Mazanec po střele Ticháčka od modré čáry. Třineckému gólmanovi kotouč vypadl, ale hned po něj zase skočil a přerušil hru.

46:06
    Střela Bláhy letěla přímo doprostřed gólmana, který přerušuje hru.

45:45
    Kusého střela se ani nedostala k Mazancovi.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 2. Hejda (Strnad, M. Procházka), 8. Ticháček (Tralmaks, Smoleňák), 10. Klepiš (Nemčík), 17. M. Procházka (Slováček, Hejda), 53. M. Procházka (Strnad, Melka) – 18. Čacho (J. Jeřábek, Dravecký), 45. Adámek (M. Růžička, Nestrašil)

Rytíři Kladno: Mitens (Zavoral) – Slováček, Nemčík, Hejda, Veber, Trojna, Ticháček – Smoleňák (C), Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Kusý – Strnad (A), Melka (A), M. Procházka – Bláha, Jarůšek, Frolík.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Oceláři Třinec: Kacetl (17. Mazanec) – Smith, Nedomlel, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Mrtka – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – Daňo, L. Hudáček, Kurovský – M. Roman, Vrána (C), Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Spěváček.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Šír, Cabák – Svoboda, Dědek