Pardubice – Bohemians 1905 0:1 (kon.) | Karviná – Zlín 4:1 (kon.) | Teplice – Plzeň 1:0 (kon.)
Slavia – Hr. Králové 2:0 (kon.)
FK Teplice
1:0 (1:0)
FC Viktoria Plzeň
Sobota 22.07.2023, 15:00 • AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice • FORTUNA:LIGA • 1. kolo

Zákroky brankářů¨
    Tomáš Grigar (Teplice) – 0 zákroků
    Jindřich Staněk (Plzeň) . 1 zákrok (17:08:51)

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:14. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:16.

Překvapení hned v první den nového ročníku FORTUNA:LIGY. Plzeň po slibné přípravě naprosto vyhořela v Teplicích a to jak výsledkově, tak herně. Teplice zaslouženě vítězí 1:0 trefou z penalty ve 28. minutě. Dalším plzeňským negativem před druhým předkolem Konferenční ligy je zranění Lukáše Hejdy. Ten nejprve zavinil pokutový kop a v 36. minutě musel být ze zdravotních důvodů stažený. Viktorii nepomohlo ani trojí střídání po zhruba hodině hry. Za celý zápas Plzeň pořádně nevystřelila na bránu. Teplice skvěle bránily, měly větší nasazení a můžou tak slavit tři body.

90+5

90+5
    Mosquera si narazil na levé straně, jeho centr přes Radostu šel hned z vápna.

90+4
    Staňkův nákop Teplice snadno odvrátily a rýsoval se brejk domácích. Krátce poté chytily Jukla křeče, navíc tomu předcházel nedovolený zákrok Viktorie.

90+3
    Útočný faul Durosinmiho na levé straně, k míči jde pomalu, ale jistě gólman Grigar.

90+2
    Plzeň má výraznou převahu na držení míče, ale na to se fakt nehraje.

90+1
    Roh z levé strany sebral Grigar v malém vápně, vzápětí je pískáno v neprospěch Plzně.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu FK Teplice:
    ze hřiště odchází Abdallah Gning, přichází Tadeáš Vachoušek.

89
    Řezník autorem faulu na Jásira z pravé strany. Teplice budou ještě jednou střídat a tím rozkouskují závěr duelu.

88
    Mosquera nacentroval zleva, Bucha měl rychlost, potom Jásir dostupoval Jirku.

87
    Havelka naskočil do souboje s Jemelkou na pravé straně, ten ještě byl otřesený.

86
    Chorý na sebe natáhl obránce a chtěl postrčit na levou stranu, kde ovšem obránce odrazil míč o Mosqueru a hrát se tak bude od Grigara.

85
    Odpískána ruka někoho z hostujících fotbalistů na půli a Tepličtí můžou tahat čas.

84
    Teplice velice dobře brání. To plzeňská hra má celkově k ideálu hodně daleko.

83
    Chorý se odpoutal od beka na bližší tyči, ale hlavou minul branku a rozehrávat tak bude Grigar.

82
    Kalvach si vyměnil míč na pravé straně, jeho centr byl zablokovaný Jásirem na roh.