Zlín – Teplice 2:1 (kon.) | Pardubice – Slovácko 0:1 (kon.) | Ostrava – Č. Budějovice 2:0 (kon.)
FC Zlín
2:1 (0:0)
FK Teplice
Sobota 26.08.2023, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA • 6. kolo

Fotbalisté Zlína zdolali v 6. kole FORTUNA:LIGY Teplice 2:1 a připisují si první vítězství v tomto ligovém ročníku!

V prvním poločase byli nebezpečnější domácí, kteří byli několikrát blízko vstřelení gólu, ovšem do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Po změně stran naopak začaly aktivněji Teplice, jenže v 55. minutě se po krásné akci Vukadinoviće a jeho zpětné přihrávce trefil David Tkáč. Na rozdíl dvou gólů zvýšil po rohovém kopu hlavou Martin Cedidla. Hosté se dočkali až v 88. minutě, kdy brankář Dostál ještě vyrazil hlavičku Jásira, ovšem dobíhající Tadeáš Vachoušek už balón do sítě dostal. Na vyrovnání už však Skláři neměli čas.

Zlín se tedy v tabulce dostává na čtyři body a alespoň pro dnešek opustil dno tabulky. Hosté si připsali druhou porážku v ročníku. (16:58:01)

90+5

90+4
    Přízemní centr Roberta Jukla nadělal Dostálovi problémy. Domácí brankář měl co dělat, aby balón zkrotil před Muhamedem Jásirem. Hostující útočník nakonec fauloval.

90+3
    Jakub Černín zatáhl za záchrannou brzdu ve středu hřiště, kde fauloval Chaloupka. Žlutá karta také na domácí straně.

90+2
    Žlutou kartou se zapisuje do statistik střelec jediného teplického gólu Tadeáš Vachoušek.

90+1
    Rozhodčí Berka nastaví čtyři minuty!

90+1
    Krsmanović se sám obehrál na levé straně. Míč mu otekl k Filipovi Žákovi, kterého hostující hráč fauloval a domácí tak mohou šetřit čas.

90
    Rozběhla se poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik času sudí Berka nastaví.
    88. Tadeáš VACHOUŠEK - 2:1

88
    Teplice právě vstřelily branku!
    Hosté ještě vykřesávají naději! Standardní situaci zahrával Nemanja Krsmanović. Po jeho centru hlavičkoval Muhamed Jásir. Dostál ještě dokázal zakročit, ovšem míč vyrazil jen k TADEÁŠOVI VACHOUŠKOVI a ten dorážel do prázdné brány – 2:1.

86
    Domácí mladíček Alexandr Bužek dal tělo do cesty Tadeášovi Vachouškovi. Pískán faul na půlce.

85
    Střídání v týmu FC Zlín:
    ze hřiště odchází Jakub Kolář, přichází Alexandr Bužek,
    ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Filip Žák.

85
    Střelecký pokus Lukáše Marečka směřoval vysoko nad.

83
    Vukadin Vukadinović si počínal podobně jako při první gólové situaci. Opět se z pravé strany dostal až do pokutového území, kde hledal spoluhráče zpětnou přihrávkou. Našel Jakuba Černína, jehož ránu tentokrát srazila obrana!

82
    Rohový kop odvrátila obrana domácích. Poté přišel další centr na zadní tyč, na který Dostál nedosáhl. Chaloupkovi i Bílkovi však chyběl nějaký ten krok.

81
    Stanislav Dostál nyní při odkopu takzvaně přisvítil a poslal balón na rohový kop.

80
    Žlutou kartu obdržel hostující Jegor Cykalo. Ten zasáhl protihráče skluzem.

80
    Kombinace hostí nevyšla podle představ. Poslední přihrávka Bílka, která směřovala na pravé křídlo, byla snadnou kořistí pro obranu Zlína.