Č. Budějovice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Ostrava – Zlín 5:1 (kon.) | Liberec – Teplice 3:3 (kon.)
Slovácko – Karviná 2:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Olomouc 3:2 (kon.)
FC Slovan Liberec
3:3 (3:2)
FK Teplice
Sobota 23.09.2023, 15:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 9. kolo

Z mé strany to je vše, přeji Vám hezký zbytek sobotního odpoledne a u dalších přenosů na viděnou. (17:05:54)

Máme za sebou zápas 9. kola FORTUNA:LIGY mezi Libercem a Teplicemi. V bláznivém utkání, které nabídlo šest branek, se nakonec oba týmy rozešly nerozhodně 3:3. Gólový účet utkání otevřel Knapík, na kterého navázal Havelka. Liberec se dostal do dvoubrankové ztráty, ale ještě do poločasu dokázal skóre otočit. Nejprve si vlastní branku dal Chaloupek a poté se trefili ve 27. minutě Doumbia a v 39. Varfolomejev. Ve druhé půli byla k viděni už jen jedna branka, a to když dokázal penaltu proměnit Fila. V 73. minutě musel po druhé žluté kartě opustit hřiště Hronek a Slovan měl šanci hrát pouze proti deseti. V samotném závěru si vypracoval několik šancí, ale Grigar dokázal všechny lapit. Skóre utkání se tedy nezměnilo a Liberec hrál s Teplicemi 3:3.

90+5

90+5
    Ani tentokrát Slovan neuspěl. Grigar byl včas ve vzduchu.

90+4
    Situace se bude opakovat po odklizení míče jedním z teplických fotbalistů.

90+4
    Posledních pár vteřin a Slovan bude mít k dispozici další rohový kop.

90+3
    Přetažený nákop znamená odkop od brány Teplic.

90+1
    Grigar znovu skvěle. Nyní zakončoval po přízemní přihrávce Višinský. Střela se mu úplně nepovedla, ale brankář Teplic byl na správném místě a dokázal vyrazit míč do zámezí.

90+1
    Grigar s přehledem centr shrábl ze vzduchu, následovat bude ještě pětiminutové nastavení.

90
    Slovan v posledních minutách zvyšuje útočnou snahu. Následovat bude roh libereckých.

89
    Žlutá karta pro tým FK Teplice (Muhamed Jásir).

88
    Další velká šance domácích. Po centru Hudáka zakončoval již na malém vápně patičkou Višinský. Grigar předvedl skvělý zákrok a zamezil ve změně ve skóre.

87
    Po souboji s Kulenovićem zůstává na zemi ležet Grigar. Ale vypadá to, že hra bude moci již za chvíli pokračovat.

85
    Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Mohamed Doumbia).
    84. Grigarovu šílenou chybu nepotrestal Okoh

84
    Grigar předvedl velmi nepovedený odkop a nabídl Liberci možnost k rozhodnutí zápasu. Okoh se po přihrávce dostal sám před teplického gólmana, ale bránu těsně netrefil.

83
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Jan Mikula, přichází Dominik Preisler.

83
    ze hřiště odchází Marios Pourzitidis, přichází Jakub Hudák.

82
    Po pěkné akci a obejití dvou hráčů se dostal k zakončení Doumbia. Tentokrát liberecký fotbalista volil přesnou střelu, ale Grigar byl připraven.

Šimon Knopp

Branky: 19. Chaloupek (vla.), 27. Doumbia (Mikula), 39. Varfolomejev (Tupta) – 9. Knapík (Jukl), 11. Havelka, 51. Fila (pen.)

Karty:   85. Doumbia (LIB) – 12. L. Mareček (TEP), 45+1. Hronek (TEP), 67. Jukl (TEP), 89. Jásir (TEP)   73. Hronek (TEP)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:17.
    FC Slovan Liberec: Vliegen – Fukala, Chaluš, Pourzitidis (83. Hudák) – Mikula (83. Preisler), Varfolomejev (66. Okoh), Žambůrek, Doumbia, Ghali – Rabušic (C) (58. Kulenović), Tupta (58. Višinský).
    Náhradníci: Bačkovský – Govaers, Horský, Penner, Polyák, Prebsl.

Trenér: L. Kozel

FK Teplice: Grigar – L. Mareček (C), Chaloupek, Mičević – Hronek, Havelka (71. Jásir), Knapík, Jukl, Radosta – Fila (81. S. Dramé), Vachoušek (56. Gning).
    Náhradníci: Mucha – Krsmanović, Křišťan, Cykalo.

Trenér: Z. Frťala

Rozhodčí: F. Kotala – R. Kotík, R. Dresler | VAR: T. Kocourek | AVAR: J. Hrabovský