Chrudim – Líšeň 0:0 (kon.) | Vyškov – Příbram 2:1 (kon.) | Prostějov – Žižkov 2:1 (kon.)
Táborsko – Kroměříž 1:0 (kon.)
1. SK Prostějov
2:1 (1:1)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 22.07.2023, 10:30 • Stadion 1. HFK Olomouc • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 1. kolo

Druhý poločas byl oproti první půli výrazněji rozkouskován, Prostějov v něm nakonec v závěru dokázal urvat vítězství na svou stranu brankou v samém závěru.

Jakub Elbel si našel centrovaný míč na zadní tyči a poslal jej přesnou hlavičkou za záda Kotka.

Prostějov tak vstupuje do nového ročníku vítězně, Žižkov odjíždí z Hané bez bodu, ač na půdě soupeře sehrál velmi dobré utkání a minimálně bod by odvážel zaslouženě. (12:28:27)

90+3

90+2
    Bartolomeu odkopává jen do zámezí, Žižkov zůstává na balónu.

90+1
    Prostějov vhazuje na své polovině a pochopitelně si s rozehrávkou nedává příliš na spěch, míč musel domácím hráčům dopravit hostující realizační tým.

90
    Hönig se po standardce snažil propálit celý obranný val soupeře, leč vcelku podle očekávání neúspěšně.

89
    Žižkov se v závěru zápasu ještě pochopitelně tlačí za vyrovnáním, Prostějov už ale zavřel obranný blok se všmi hráči před pokutovým územím.

88
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
    ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Daniel Finěk,
    ze hřiště odchází Isaac Muleme, přichází David Štrombach.

87
    Prostějov právě vstřelil branku!
    A Bartolomeův kroucený centr si nachází na zadní tyči JAKUB ELBEL, který nekompromisní hlavičkou posílá v závěru druhé půle do vedení!

86
    Faul blízko pokutového území otevírá dobrou standardní situaci pro Prostějov.

85
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Bolf).

84
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází David Macháček.

83
    Viktoria se vydala do rychlého kontru, z pravé strany bude alespoň vhazovat.

82
    Prostějov je i v závěru druhé půle aktivnějším týmem, ani domácím se po rozkouskovaném průběhu druhé půle nedaří vytvořit důraznější tlak.

81
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Koudelka).

78
    Malec sám faulován ještě dohrál v dalším souboji druhého hráče Žižkova, míč ale budou rozehrávat domácí.

77
    ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází David Sixta.

76
    Střídající Malec rozdal míč do druhé poloviny hřiště a založil dobrou akci Prostějova, ze které plyne rohový kop pro Hanáky.

75
    Bartolomeu velmi důrazně, až za zbytečnou hranou fair-play sejmul ve vzdušném souboji Richtera, ten zůstává na zeleném pažitu otřesen a nelze se mu divit.

74
    Tregler znovu velmi dobře pálil, tentokrát z mnohem lepší pozice! Jeho ránu vytáhl Vejmola na rohový kop.