Prostějov – Sparta B 3:3 (kon.) | Příbram – Opava 1:0 (kon.) | Žižkov – Líšeň 3:1 (kon.)
Chrudim – Táborsko 0:3 (kon.) | Brno – Dukla Praha 0:2 (kon.) | Vyškov – Kroměříž 5:1 (kon.)
Varnsdorf – Vlašim 3:3 (kon.) | Jihlava – Olomouc B 6:3 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
0:2 (0:1)
FK Dukla Praha
Středa 02.08.2023, 18:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 3. kolo

Ode mne je to dnes vše a budu se na vás těšit u dalších onlajnů. Hezký zbytek večera. (20:00:28)

Za silného pískotu domácích fanoušků zápas končí. Brňané měli několik příležitostí, aby se dostali do vedení, zabraňovaly jim v tom ale špatné přihrávky ve finální fázi. Do vedení se tak dostala Dukla zásluhou Štěpána Šebrleho, tento gól určil poločasové skóre. Ještě před prvním hvizdem ovšem mohl skórovat Roman Potočný, jeho rána z přímého kopu ale těsně minula branku. Do druhé půle Zbrojovka vlétla jako uragán, srovnat se jí však nepodařilo. Veškeré brněnské snahy o vyrovnání utnul Lukáš Matějka, který v 70. minutě určil konečné skóre zápasu. Brňané tak po třech zápasech zůstávají na čtyřech bodech, Pražané jsou na šesti.

90+5

90+4
    Jan Hladík prošel přes dva hráče, míč ale poté ztratil. Dukle navíc pomáhá odpískaný faul na polovině hřiště.

90+3
    Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jiří Hamza).

90+2
    Jakub Řezníček přiklepl míč na Pavla Gaszczyka, ten ho nezpracoval ideálně, Zbrojovka se i tak drží na útočné polovině.

90
    Střídání v týmu FK Dukla Praha:
    ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jakub Jeřábek.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

Dnešní utkání sleduje 3203 diváků.

89
    Jan Hladík zakončoval z pravé strany, jeho střela byla zblokována na rohový kop. Z toho Brňané nic nevytěžili.

88
    Míš se dostal po kombinaci hostů k Pavlu Moulisovi, ten zakončoval tísněn obráncem, jeho střela do branky nemířila.

87
    David Kozel si chtěl obhodit jednoho z brněnských obránců, míč už ale skončil za autovou čárou. Po vhození se Zbrojovka rychle dostala na druhou stranu hřiště.

84
    Wale Musa Alli posílal z levé strany míč do vápna, nešlo však o centr ani prudkou přihrávku a balon si tak bez větších potíží sebral Jan Šťovíček.

83
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Josef Koželuh, přichází Jiří Hamza.

83
    Filip Špatenka chtěl nyní obejít Lukáše Endla, míč si však poslal příliš daleko a Martin Berkovec už si chystá míč k odkopu.

82
    Filip Špatenka vyslal zajímavou střelu zpoza vápna, Martina Berkovce ovšem nezaskočil.

80
    ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Martin Douděra,
    ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Michal Škoda.

79
    David Jambor zakončil akce Zbrojovky povedenou střelou, ke smutku domácích fandů ale gólem neskončila.

78
    Lukáš Endl se pokusil svým spoluhráčům pomoct a vydal se z obrany na útočný výpad, ten však zakončil faulem. Jan Šťovíček následně nakopává, míč ale končí v rukavicích Martina Berkovce.