Líšeň – Příbram 2:0 (kon.) | Kroměříž – Jihlava 1:1 (kon.) | Vlašim – Vyškov 1:1 (kon.)
Táborsko – Brno 2:1 (kon.) | Opava – Žižkov 3:3 (kon.)
FC SILON Táborsko
2:1 (1:0)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 05.08.2023, 17:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 4. kolo

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:12. (18:58:59)

Je konec! Táborsko poráží Zbrojovku Brno 2:1 a zůstává stoprocentní. Domácím skvěle vyšel vstup do utkání. Už ve třetí minutě se prosadil Vladimír Zeman. Zbrojovka se snažila rychle zareagovat. V desáté minutě střílel zpoza vápna Řezníček, který minul branku. Hosté byli následně aktivnější, ale akce Zbrojovky narážely na pozornou obranu Táborska. Ve 24. minutě po rychlé akci mohlo udeřit Táborsko, jenže Šašinka z malého vápna nepřekonal Berkovce. Největší šanci prvního poločasu si Zbrojovka připravila ve 37. minutě, jenže Pastornický ránu z levé strany nepustil za brankovou čáru. V nastavení mohli domácí přidat druhou branku, jenže Šašinka netrefil branku. Na opačné straně ještě pálil Smejkal, ale po skvělém uvolnění levačkou minul branku.

V úvodu druhého poločasu musel zraněného Štěrbu nahradit Divíšek. V 56. minutě sice Řezníček rozvlnil síť, jenže jeho pokus nemohl kvůli ofsajdu platit. V 58. minutě nebezpečnou hlavičku domácích vyrazil Berkovec. Zbrojovka se vyrovnání dočkala v 74. minutě, kdy se prosadil Jiří Texl. O pět minut později však po skvělém náběhu vrátil Táborsku vedení Petr Plachý.

90+4

90+4
    Ofenzivní snažení Zbrojovky zastavil útočný faul v pokutovém území. Pro Táborsko už to vypadá velmi dobře.

90+3
    Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
    ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Alexandr Sojka.

90+2
    Řezníček si ve vápně naběhl na zpětnou přihrávku z pravé strany, jenže nepovedenou střelou trefil jen prvního obránce.

90+1
    V úvodu nastaveného času obdržel žlutou kartu za zakopnutí míče Matouš Varačka.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Souboj u pokutového území soupeře zbytečně dohrál Jakub Řezníček, který obdržel žlutou kartu.

89
    Ofenzivní hráči Táborska skvěle napadají zadáky Zbrojovky, čímž soupeři znemožňují přechod do ofenzivy.

88
    Táborsko po vstřelení druhé branky kontroluje hru a nepouští Zbrojovku do tlaku.

87
    Martin Foltyn šikovně dloubl míč na pravou stranu a získal pro Táborsko vhazování. Domácí budou vhazovat.

85
    Jakub Řezníček nebyl spokojený s verdiktem hlavního arbitra, což mu sdělil ve středovém kruhu. Sudí žlutou kartu nevytáhl.

84
    Jan Mach se dral vpřed po pravé straně, ale obránce mu tentokrát nedovolil odcentrovat do nebezpečného prostoru.

83
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Adam Kronus, přichází Pavel Gaszczyk,
    ze hřiště odchází David Jambor, přichází Josef Koželuh.

82
    Po dalším rychlém výpadu Táborska střílel z levé strany Bojan Dordić, ale placírkou poslal míč do blokujícího obránce.

81
    Zbrojovka se snaží odpovědět, jenže domácí defenziva nyní hraje blízko u sebe a nedává soupeři moc prostoru ke kombinaci.

79
    Táborsko právě vstřelilo branku! Domácí celek si bleskově bere vedení zpět! Na průnikovou přihrávku do pokutového území si z pravé strany naběhl PETR PLACHÝ, který vlétl před branku a nekompromisně propálil Berkovce!

78
    Táborsko se po obdržení vyrovnávací branky snaží útočit, jenže domácí brzdí nepřesnosti.