Varnsdorf – Sparta B 2:2 (kon.) | Jihlava – Táborsko 3:0 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
3:0 (2:0)
FC SILON Táborsko
Neděle 13.08.2023, 17:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 5. kolo

S konstatováním, že FC Vysočina Jihlava díky hattricku Lukáše Fila poráží ve šlágru 5. kola Táborsko 3:0 a je na prvním místě tabulky, se s Vámi loučí a hezký nedělní večer přeje Tomáš Lysý. (18:58:15)

FC Vysočina Jihlava se po hodně dlouhé době hřeje na čele tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. O svém vítězství rozhodla ve druhé polovině prvních pětačtyřiceti minut. Nejprve důrazný Lukáš Fila dostrkal míč u levé tyče do branky. To se psala 28. minuta a o čtrnáct minut později se týž hráč prosadil hlavičkou poslanou do stejného místa. Čtyři minuty po poločasu pak zkompletoval hattrick, když ho Lacko skvěle vysunul a devatenáctiletý kanonýr zařídil lobem svůj pátý gól v sezoně. Od této chvíle bylo jasno, že Jihlava vyhraje. Poté se více střídalo a žlutilo a deset minut před koncem dokumentoval zmar Táborska Dordič, který neproměnil pokutový kop – 3:0.

90+3

90+2
    Jiří Kateřiňák dával dobrý centr do vápna, kde chyběly Janu Machovi dva kroky.

90+1
    Nastavovat se za ošetřování něco málo bude, konkrétně 3 minuty. O osudu zápasu je již dlouho rozhodnuto.

90
    Rána jednoho z hráčů Táborska ohrozila diváka v 17 řadě napravo na tribuně za brankou.

90
    Ani tato akce Táborska nebude úspěšná, Miroslav Křehlík jí zastavil hokejovým vykleknutím. Hosté mají jen aut.

88
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Jan Chytrý,
    ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Amadin Marvis Ogiomade.

87
    Jihlavští kotelníci si závěr zápasu užívají. Nejprve zpívají: Tak jsme první no a co. Poté se do jejich hledáčku dostal jediný střelec dnešního zápasu, ale hned tříbrankový: Lukáš Fila kanonýr, kanonýr, kanonýýýr...

86
    Utkání se už jen dohrává. Vysočina zkusila dvě kolmice na rozběhnutého Talla a Filu, ovšem přesnost nyní již nebyla nejlepší.

84
    Při hlavičkovém souboji zůstal na půlce Táborska ležet jeden hráč domácích a hostí. Zdravotníci mají napilno, naštěstí však nejde o nic vážného.

82
    Jihlava šla do rychlého protiútoku, ale Mame Tall si nepohlídal ofsajd a Dan Vodrážka ho ihned signalizoval.

81
    A právě Bojan Dordič jde z placu. Dnes se neprosadil a v počtu branek zůstal na čtyřech. Místo něj si krásný plac v Jiráskově ulici vyzkouší Alioune Sylla.

79
    Brankář Pavel Soukup skočil na levou stranu a přesně vystihl místo, kam Bojan Dordič střílel. Táborsko se dnes zřejmě branky nedočká.

78
    K pokutovému kopu se staví kanonýr hostí Bojan Dordič a má šanci dotáhnout se v počtu gólů na pět na Lukáše Filu.

78
    Táborsko se nyní už pokutového kopu dočkalo, nyní si byl sudí Josef Krejsa jistý hned.

Dnešní utkání sleduje 700 diváků

76
    Rohový kop Vysočiny tentokrát nebezpečný nebyl, Táborští si věděli rady. Což je pro ně jen slabá útěcha.