Kanada – USA 3:6 (kon.) | Švýcarsko – Velká Británie 7:0 (kon.) | Česko – Slovensko cz 2:1 (po pr.)
Kanada
3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
USA
Neděle 02.07.2023, 09:45 • Home Credit Arena • Mistrovství světa hráčů do 23 let • O 3. místo

Bronzové medaile ze šampionátu do 23 let berou Američané! Ti vrátili Kanadě porážku ze skupinové fáze a dnes zaslouženě zvítězili 6:3. Hráči USA byli v tomto utkání lepším týmem, o čemž svědčí třeba i statistika střel na branku. Kanaďané sice v úvodu druhé části vedli 2:1, jenže v jejím průběhu pak stačili třikrát inkasovat. Když navíc v závěrečné třetině zvýšil na 5:2 ve vlastním oslabení Ricky Anesin, bylo jasné, že to budou mít Javorové listy už těžké. Ty sice v početní výhodě ještě snížily na rozdíl dvou branek, ale závěrečný tlak si pokazily dvěma vyloučeními. V čase 42:59 tak pečetil skóre do prázdné branky Brad Bujdos.

Střely na branku – 20:39 (11:21:27)

44:29
    Nahození Kevina Fenwicka ještě ukryl ve výstroji Snyder.

44:00
    Minuta do konce duelu o bronz. O držiteli této sady medailí je již rozhodnuto.
    42:59 Brad BUJDOS - 3:6

42:59
    USA právě vstřelily branku!
    Kanaďané to zkusili i v oslabení bez brankáře. Za to je trestá BRAD BUJDOS, který z pravé strany útočného pásma pohodlně trefil volnou svatyni – 3:6. Asistence: Ricky Anesin.

42:33
    Kanaďané se sami připravují o naději na obrat. Kieran Burke je vyloučen za napadení.

41:54
    Američané přesilovku nevyužili, ale čas se zase posunul blíže konci zápasu. I to je pro ně teď dobré.

39:53
    Vyloučení na straně Kanady. Jason Granitto dostal dvě minuty za sekání.
    38:48 Jacob KELLY - 3:5

38:48
    Kanada právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen využitá přesilovka! A to je také gól naděje pro Kanadu. Krásnou souhru zakončil po Maherově pasu ranou do odkryté klece JACOB KELLY – 3:5. Asistence: Caden Maher a Jack Keough.

38:35
    Američané zatím úspěšně brání také toto oslabení.

37:08
    Vyloučení v týmu USA:
    Brendan Crousy – 2 min. + OT, zásah do oblasti hlavy a krku.

36:30
    Američané v plném počtu.
    36:04 Ricky ANESIN - 2:5

36:04
    Tak tohle je z pohledu Kanady už hodně zlé! Američané podnikli kontr ve vlastním oslabení! Míček zatáhl z pravé strany do pásma Jordan Albright, který poté uvolnil RICKYHO ANESINA. Ten udělal Allinovi kličku do bekhendu a zasunul balónek za brankovou čáru. Asistence: Jordan Albright.

35:46
    Jeden z Kanaďanů si za brankou nabral míček na čepel a pokusil se překvapit Snydera nahozením balónku o jeho záda! Nakonec je ale hra přerušena, protože hrací předmět zůstal na horní straně brankové sítě.

34:28
    Connor Callahan dostal dvě minuty za podražení a Kanada tak dostává možnost snížit v přesilové hře!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 14. Neilson (Robinson, Granito), 17. Kelly (Keough, Rawji), 39. Kelly (Maher, Keough) – 11. Anesin (Callahan, Albright), 18. Tolman (Callahan), 24. Bujdos (Crousy, Anesin), 29. Miller (Geatens, Drew), 37. Anesin (Albright), 43. Bujdos (Anesin)

Kanada: Allin (Petrelli) – Maher (C), Burke, Dosanjh, Sahota (A), M. Smilsky, Fenwick, Battaglia, Granito – Robinson, Wyatt, Neilson – Broaders, Keough (A), Rawji – Kelly, Richards, N. Smilsky – Lock, Oleksiuk, Gosse.
    USA: Snyder (O´Connell) – Bujdos, Melillo (C), Albert, Andes, Malloy, Steinberg, Dickhut, Ferris – Crousy (A), Tolman, Garneau (A) – Miller, Geatens, Drew – Anesin, Albright, Callahan – Holman, Chernetskiy, Dorsey.

Rozhodčí: Laczko, Filipiec