Kanada East – Česko White cz 7:2 (kon.) | USA – Slovensko 5:4 (po pr.) | Švýcarsko – Velká Británie 6:3 (kon.)
Kanada West – Česko Red cz 1:2 (kon.)
USA
5:4 (0:1, 1:2, 3:1 - 1:0)
Slovensko
Neděle 02.07.2023, 11:30 • Svijanská arena 1 • Mistrovství světa hráčů do 16 let • O 3. místo

V zápase o třetí místo MS U16 vyhrávají hokejbalisté USA nad Slovenskem 5:4 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v čase 46:36 Joe Robb. (13:24:17)

46:36 Joe ROBB - 5:4

46:36
    USA právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto, bronz získávají hráči USA. V prodloužení rozhodl po tlaku svého týmu před brankou soupeře JOE ROBB. Asistence: Declan Morris a Mike Joyce.

46:15
    Američané diktují tempo hry, mají převahu, tlačí se do střeleckých pozic.

45:13
    Zakázané uvolnění nyní ve prospěch USA. Tým vybojoval vhazování před brankou soupeře.

45:01
    Prodloužení začalo, úvodní buly pro Slovensko.

45:01

Základní hrací doba nerozhodla, uvidíme prodloužení.

45:00

44:14
    Chmelík kryje míček, vhazovat se bude před jeho brankou.

43:50
    Američané hrají aktivně na útočné polovině, rána Morrise končí nad.

43:35
    Slovensko se usadilo na útočné polovině, ale do střelecké pozice se tým nedostal.

42:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav je stále nerozhodný.

41:27
    Slovensku se na druhé straně nepovedl rychlý pokus o protiútok.

41:10
    Američané se usadili před brankou, ale pokus o zakončení jim nevyšel.

40:50
    Oba týmy nyní vyčkávají na rozhodující branku, sledujeme nepříliš atraktivní podívanou.

39:42
    Vyloučení v týmu USA:
    Mike Joyce – 2 min., podražení.

Vyloučení v týmu Slovensko:
    Ján Benko – 2 min., držení.

38:44
    Sledujeme vyrovnaný zápas, aktuálně je skóre nerozhodné a ke třetímu místu na turnaji mají oba kluby stejně blízko.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Rennebeck (Robb), 33. Balana (Helbling), 34. Nikolajski (Robb, Rennebeck), 36. Lammi (Petrina, Nikolajski), 47. Robb (Morris, Joyce) – 14. Bonk (Alfödy, Necpál), 20. Markuš, 24. Alföldy (Alföldy, Imrich), 38. Ďurčo (Markuš)

USA: Humphries, Brideau, Simon, Horner, Bonari, Rennebeck, Stahl, Zevola – Lammi, Robb, Joyce, Byington, Moore III., Evans, Weiner, Morris, Helbling, Nikolajski, Petrina, Lippo. Balana
    Slovensko: Kováčik, Siakel, Necpál, Bonk, Cabúk, Benko, Bartok, Balek, Copák – Alföldy Alex, Ďurčo, Gavran, Piško, Šimko, Husák, Alföldy Adam, Urmín, Kulich, Imrich, Chudý, Franko, Markuš