0:0
před zápasem
Polsko po čtyřech zápasech má jen jeden bod a to za remízový stav 29:29 s Ruskem. Předtím prohrálo o deset branek se Švédskem, o 11 branek s Norskem a v úvodním zápase pak o sedm branek s Německem. Polsko už ví, že se do play off neprobojuje a bude v tomto zápase bojovat o to, aby neskončilo ve skupině jako poslední.

Španělsko dokázalo naopak vyhrát první tři zápasy – poradilo si se Švédskem, Ruskem a Německem. V posledním zápase už však nestačilo na silné Norsko. Nicméně Španělsko potřebuje minimálně bod a zaváhání Švédů s Nory, aby se mohlo dostat na druhou pozici. V opačném případě skončí na třetí pozici a zahraje si o 5.- 6. místo na turnaji.
0:0
před zápasem
Německo
Naši západní sousedé se ve třech odehraných zápasech, předkola, na evropském šampionátu hned třikrát radovali z vítězství. Porazili Bělorusko (33:29) a Rakousko (34:29). No a v posledním zápase skupiny přehráli o sedm bodů Polsko (30:23). Ve Skupině 2 Němci nestačili na Španěly (29:23), Nory 28:23 a naposledy na Švédy (21:25). Svěřence trenéra Alfreda Gíslasona ale na šampionátu trápí kovid, německý svaz dokonce zvažoval odvolání reprezentace ze šampionátu.

Vzájemný zápas
Mužská reprezentace Německa a Ruska se naposledy potkala na MS v roce 2029 a byly z toho remíza (22:22)
0:0
před zápasem
Trenér Christian Berge bude usilovat o to, aby porazil Glena Solberga na švédské lavičce. Se Solbergem nastupoval v norském nároďáku v letech 1997-2006. Tři roky spolu oba trenéři strávili také v německém Flensburgu. Pro Sagosena a spol. hovoří skutečnost, že Švédové nevyhráli na velkém týmu proti skandinávskému soupeři již čtrnáct let. Norové, bronzoví z posledního evropského šampionátu, zatím na Slovensku prohráli jen s Ruskem. Server Eurohandball.com přinesl informaci, že Norové disponují vůbec nejvyšším průměrem vstřelených branek na utkání, konkrétně třiatřicet. Navíc se mohou pochlubit nejlepší ofenzivou na turnaji (199 vstřelených gólů).