0:0
před zápasem
Oba týmy odehrály tři přípravné zápasy. Španělsko nestačilo na Norsko dvakrát 29:35. Porazilo Argentinu 40:29. Slovinsko nestačilo na Francii 30:39 a na Maďarsko 25:29. Remizovalo s Egyptem 27:27.
11:00 (1, Sk. B)
0:0
Dobrý den, vítám vás u souboje v rámci olympijského turnaje v házené mezi Maďarskem a Egyptem. Zápas je naplánován na sobotu 27.7.2024 v 11:00 hodin. Duel se odehraje v South Paris Areně 6.

Maďarsko
Házenkáři Maďarska se na OH dostali přes kvalifikaci, v rámci které je čekaly postupně výběry Tuniska, Norska a nakonec Portugalska. První utkání bylo spíše formalitou, což potvrdilo již poločasové vedení o 7 gólů. Nakonec se maďarský tým radoval z vítězství 33:24. Druhý zápas byl o poznání těžší a svěřenci španělského trenéra nenalezli recept na Nory, kteří tak po výhře 29:25 postoupili na OH. O den později následoval přímý souboj, jenž rozhodoval o druhém postupujícím. První poločas příliš nenapověděl, jelikož měly oba týmy za stavu 16:16 postup stejně daleko. Ve druhém poločase byl lehce aktivnější tým Maďarska a po výhře 30:27 postoupil na olympiádu.

Egypt
Favoritem zápasu však zůstávají mistři Afriky. Uvidíme, zda tyto předpoklady dokáží naplnit, protože příprava na OH nevyšla týmu ze severu Afriky nejlépe. Je ale nutno podotknout, že si za soupeře vybírali elitní týmy. Jediným pozitivem může být remíza se Slovinskem 27:27. Jisté je, že bude chtít Egypt ukázat víc než prohru s Chorvatskem 29:36 a Švédskem 26:32. Na minulých Olympijských hrách totiž dokázal Egypt potrápit i ty největší favority a dokráčet skoro k zisku medaile, když skončil na 4.místě.

Vzájemné zápasy:
V rámci OH se tyto státy setkaly v roce 2004 a tehdy zvítězil evropský celek. Ten svou výhru zopakoval i po 9 letech v rámci MS. Novodobé výsledky nám však slibují velmi vyrovnaný duel, protože poslední 2 vzájemné zápasy skončily remízou
14:00 (1, Sk. A)
0:0
Chorvatsko se poslední olympiády v Tokiu nezúčastnilo, na letošní se však kvalifikovalo skrz kvalifikační skupinu. Výsledky na šampionátech Chorvatům účast nezajistily – v roce 2023 na mistrovství světa obsadili deváté místo, o rok dříve na mistrovství Evropy skončili osmí. V přípravě Chorvati odehráli dva zápasy a porazili Egypt a prohráli s Francií.

Japonsko dokázalo v posledním vzájemném klání s Chorvatskem na mistrovství světa 2021 vybojovat remízu. Jinak ale pravidelně s tímto soupeřem prohrávalo. Na poslední mistrovství světa se Japonci ani nedokázali kvalifikovat, nicméně na olympiádu do Paříže se dostali přes asijskou kvalifikaci. Předpokládá se, že se bude jednat o otloukánka skupiny A, vždyť dalšími týmy jsou Německo, Španělsko, Slovinsko a Švédsko.
16:00 (1, Sk. B)
0:0
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené. V sobotu je na programu první kolo mužského turnaje v házené. V něm na sebe ve skupině B narazí týmy Norska a Argentiny. Míč bude uveden na Výstavišti Porte de Versailles do hry v 16:00.
19:00 (1, Sk. A)
0:0
Švédsko

Švédové mají na olympijských turnajích zajímavou úspěšnost, když z devíti účastí vydolovali čtyři stříbrné medaile (1992, 1996, 2000 a 2012). Naposledy v Tokiu skončili po čtvrtfinálové prohře pátí.

Mistrovství světa Švédové vyhráli čtyřikrát, poslední triumf je však už poměrně vousatý (1999 v Egyptu). Právě v Egyptu v roce 2021 dokázali získat stříbrné medaile, naposledy pak skončili čtvrtí. Z evropských šampionátu má Švédsko pět titulů, naposledy předloni v Maďarsku a na Slovensku. Na letošním šampionátu v Německu po zmíněné výhře nad domácím týmem v souboji o třetí místo získalo bronzové medaile.
21:00 (1, Sk. B)
0:0

DÁNSKO

Podobně jako domácí tým patří Dánové také k velkým favoritům olympijského turnaje. Severská země se totiž dokázala na posledních dvou těchto akcí probojovat do finálového střetnutí. V obou případech to bylo právě s francouzským mužstvem a v Riu de Janeiru slavila zlato, ale naposled v Japonsku to nevyšlo. Svému soupeři má Dánsko co vracet, protože v lednu s ním prohrálo ve finále evropského šampionátu a to po prodloužení. Od té doby tento národní tým nepoznal chuť porážky, což sčítá pět zápasů v řadě. Zejména dominance byla znát z posledních dvou, kdy vysokými rozdíly porazil Argentinu.

Vrátí Dánsko hostitelské zemi porážku z Mistrovství Evropy?