2:1
7:65
6:75
7:5
Centrální kurt Philippa Chatriera se ve čtvrtek odpoledne dočkal fantastické bitvy mezi Karolínou Muchovou (43.) a Arynou Sabalenkovou (2.). Zápas, který trval přes tři hodiny, dokázala česká tenistka po neskutečném obratu ve třetím setu urvat pro sebe a po vítězství 7:6(5), 6:7(5), 7:5 postoupila do svého premiérového grandslamového finále. V prvních dvou setech se sice oběma tenistkám dařilo prosadit na returnech, ale vždy okamžitě přišel rebrejk protihráčky a rozhodovalo se až v tiebreacích. Zatímco první tiebreak vyhrála Muchová 7:5, ten druhý si stejným skóre přisvojila Sabalenková. Ve třetím setu to naopak nevypadalo s českou hráčkou vůbec dobře, když prohrávala už 2:5, a dokonce čelila v osmém gemu mečbolu. Od tohoto mečbolu se ale nakopla k fenomenálnímu obratu, pěti gemy v řadě dokázala strhnout vítězství na svou stranu a Sabalenkové zůstaly jen oči pro pláč. Ve finále si Muchová zahraje s vítězkou zápasu mezi Igou Šwiatekovou (1.) a Beatriz Haddad Maiovou (14.).
2:0
6:2
7:67
Soupeřkou Karolíny Muchové v sobotním finále Roland Garros bude světová jednička Iga Šwiateková, která ve druhém semifinálovém utkání porazila po dvou hodinách Brazilku Beatriz Haddad Maiovou 6:2, 7:6(7). Šwiateková v utkání poměrně dost chybovala, dopustila se hned 26 nevynucených chyb, zatímco vítězných úderů měla 25. I proto měla s herním stylem Haddad Maiové velké problémy a v tiebreaku druhého setu dokonce čelila setbolu. Se všemi problémy se ale dokázala vypořádat, svou nejtěžší soupeřku na celém turnaji zdolala a může dál snít o třetím titulu z French Open v kariéře.
WTA Makarska (Antuka)
2:0
6:3
7:67
Linda Nosková potvrdila po velkém boji své nasazení číslo jedna a postupuje do čtvrtfinále turnaje v Makarské. O 126 míst níže postavenou Jacquemotovou porazila i ve třetím vzájemném utkání a poprvé ve dvou setech. V tom prvním rozhodl jediný brejk ve prospěch české hráčky, také ve druhém si vybrala slabší chvilku Francouzka, jenže když neměla co ztratit, přitvrdila a předvedla svou nejlepší pasáž. Prolomila poprvé podání Noskové a vyrovnala na 4:4 a dotáhla set do tie-breaku. V něm odvrátila šest mečbolů a Noskové vyšel až ten sedmý, když potřetí ve zkrácené hře vypálila vítězný return na 9:7.
V pátečním čtvrtfinále čeká rodačku z Bystřičky u Vsetína další francouzská tenistka Diane Parryová (79.)
0:2
6:72
1:6
Prvním semifinalistou prostějovského challengeru se stal Dalibor Svrčina, jenž v českém derby porazil Jakuba Menšíka po setech 7:6 a 6:1.

Úvodní brejk získal Dalibor Svrčina ve třetí hře, ale v šesté o tuto výhodu přišel. Set potom doputoval až do zkrácené hry, v níž dvacetiletý rodák z Ostravy dominoval a mladšímu krajanovi povolil pouze dva body. Ve druhém setu Jakub Menšík odpadl a protihráči už nedokázal vzdorovat ani půl hodiny, uhrál jediný gem a sám v pozápasovém rozhovoru přiznal, že dnes zkrátka nebyl lepším hráčem a prohru si zasloužil.

V semifinále se Dalibor Svrčina utká s vítězem česko-slovenského zápasu Jiří Lehečka – Lukáš Klein.
0:2
3:6
4:6
K ryze českému semifinále v Prostějově nedojde. Jiří Lehečka se na zdejší antuce nedostal ke své hře. Nedokázal si pomoct podáním a téměř při každé hře na servisu vzdoroval brejkbolům. Mnohem přesněji hrající Klein své šance dokázal využít a jeho lepší rozpoložení se přeneslo i do druhého setu, v němž utekl do vedení 4:0. Tři brejkboly na 5:0 slovenský tenista nevyužil. Lehečka změnil styl hry a v nejlepší fázi zápasu snížil na 3:4. V závěru se Klein opět chytil, nedovolil větší drama a podruhé v sezóně postoupil na ATP Challenger Tour do semifinále.
2:0
7:5
6:2
Tomáš Macháč přehrál Argentince Romana Burruchagu 7:5, 6:2 a v Prostějově si tak zahraje semifinále! V prvním setu musel český tenista otáčet skóre. Prohrával 3:5, ale pak získal čtyři gemy v řadě. Herní pohodu si pak přenesl i do druhé sady, která už byla jeho jednoznačnou záležitostí. V semifinále Macháče čeká Burruchagův krajan Francisco Comesana. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne!