Vítkovice – Třinec 2:3 (kon.) | Chomutov – Kladno 1:4 (kon.) | Zlín – Liberec 3:0 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 4:1 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 3:0 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 18.10.2013, 18:00Tipsport extraliga

To už je ode mě pro dnešek vše, z hradeckého zimního stadionu se loučím na počtenou. Užijte si zbytek pátečního večera! (20:26:07)

Nejlepší hráči zápasu:

Hradec Králové – Ondřej Kacetl (B)
    Plzeň – Jakub Lev (Ú)

Mistrovská Plzeň tak hradecké formě nedokázala odolat a Mountfield vítězí popáté v řadě! Jeho výhra se zrodila především díky obratu ve druhé třetině, kdy měli hosté paradoxně víc ze hry, ale nedokázali své šance – na rozdíl od domácích – proměnit. Ve třetím dějství už po hradecké pojistce indiání prakticky nedostali šanci.

60:00

59:15
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Ještě jedno razítko na vítězství hradeckého Mountfieldu, který je v poslední době opravdu k nezastavení. V přesilovce pět na tři doputovalo odražené nahození Mikuše k JAROSLAVU KUDRNOVI, který neměl opravdu sebemenší problém zavěsit do prázdné – 4:1! Asistence: Tomáš Mertl, Peter Mikuš.

58:52
    Hosté se z velkého náporu domácích dokázali vymanit.

58:25
    Dvouminutový trest přichází pouze jako následek prvního nedovoleného zákroku, kterým se provinil Tomáš Sýkora (PLZ). Dvě minuty za vysokou hůl a Hradec může utkání v klidu dohrát ve dvojnásobné přesilovce.

58:25
    Ryan Hollweg se pustil do potyčky s Tomášem Mertlem, měla ale jen krátké trvání.

58:14
    A ještě je tu ponechaná výhoda domácích hokejistů.

57:37
    Tomáš Frolo (PLZ) – 2 minuty za hákování. Tohle už mají Hradečtí bezpečně ve svých rukou.

57:37
    Domácí Lukáš Květoň měl další gólovou pozici, ale znovu byl zastaven za hranicí pravidel.

57:09
    Jiří Šimánek už mohl v přečíslení dva na jednoho zápas ukončit. Druhou tyč ale o kousek minul!

56:47
    Ale zatím se stále nemohou dostat k puku na víc než pět sekund.

56:22
    Hosté hrají v plném počtu. Teď, nebo nikdy!

56:07
    Až Ptáčkova střela vykazovala jisté známky nebezpečí, jenže šla mimo a Machovský nemusel zasahovat.

55:52
    Plzeň se zatím brání bez starostí.

55:32
    Hradec má zase puk ve své třetině a vymýšlí, co dál.

55:07
    Jenže není divu, že domácí hokejisté se už nikam neženou.

54:22
    Tomáš Slovák (PLZ) – 2 minuty za sekání. Plzeňské naděje už začínají pomalu odplouvat...

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 25. Mikuš (Červený), 33. Šimánek (Frühauf), 45. Frühauf (Vydarený), 60. Kudrna (Mertl, Mikuš) – 16. Lev (Kratěna, Pletka)

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Škoda, Červený, Květoň – Tvrdík, Knotek, Suja – Švihálek, Langhammer, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Slovák, Hanzlík, Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, Marcel – Duda, Kašpařík, Vlasák – Indrák, M. Straka "C", J. Straka – Kratěna, Lev, Pletka – Novotný, T. Sýkora, Hollweg – Petruška. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Hribik, Polák – Hejl, Kajínek.