Itálie – USA 5:1 (kon.) | Kanada – Kazachstán 2:4 (kon.) | Švédsko – Lotyšsko 2:5 (kon.)
Itálie
5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
USA
Neděle 15.12.2013, 16:30 • Gianmario Scola Arena - Canazei • Zimní univerziáda

Tímto nečekaným vítězstvím se Italové dostávají do čela skupiny a sesadit by je mohli již pouze Švédové, kteří v případě vítězství v posledním zápase ve skupině nad Lotyšskem budou mít stejně bodů jako Itálie. USA si naopak výrazně komplikuje život na turnaji, ze skupiny sice zřejmě postoupí i ze třetího místa, ale pochopitelně narazí na silnějšího protivníka. (18:55:49)

60:00

59:08
    Výsledkem všeho je přesilová hra USA pět na čtyři.

59:08
    Stále se řeší tresty, které rozhodčí udělí. Pro českého sudího Roberta Čecha žádný med v závěru zápasu.

59:08
    Američané neudrželi nervy na uzdě a před italskou brankou se strhla slušná mela, rozhodčí podle všeho ještě rozdá nějaké tresty.

57:08
    Ryan Bachman dostává dvouminutový trest a Italové tak ještě budou hrát přesilovou hru.

54:20
    Itálie právě vstřelila branku!
    Tak je podle všeho definitivně rozhodnuto, MARCELLO BORGHI má dnes svůj den, položil si dva obránce a nakonec bekhendovým blafákem vyškolil také Walesenchuka. Italové opět vedou o čtyři branky a jejich radost je nesmírná. Asistence: Enrico Miglioranzi

51:29
    Krysil (USA) dobře vystřelil a následně i dorazil odražený puk, na Valliniho si však ani jednou nepřišel.

50:01
    Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny a Itálie nadále vede, sice jen již o tři góly, ale i to je pohodlný náskok.

48:53
    Itálie je v plném počtu.

46:53
    USA má k dispozici další přesilovou hru.

45:34
    Valliniho lapačka pokryla nebezpečnou střelu Nicholase Taurence, který mířil dobře nad beton italského brankáře.

42:48
    USA právě vstřelilo branku!
    Přesně toto Američané potřebovali, DANIEL MC AULIFFE jako správný kapitán dorazil odražený puk konečně do sítě. Asistence: Gehrett Sargis

42:07
    Také na začátku třetí třetiny dochází k vyloučení italského hráče, který na modré čáře hokejkou atakoval soupeře.

40:01

Italové ve druhé třetině neskutečným způsobem navýšili svůj náskok už na 4:0 a domácí tým tak míří za příliš nečekaným vítězstvím. Po čtvrtém gólu Italů dokonce opustil americkou svatyni Matthew Cooper a přenechal své místo Wyattu Waselenchukovi.

40:00

38:44
    V závěru druhé třetiny dostává USA soupeře pod tlak.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 6. Mair (Kostner, di Biasio), 27. M. Borghi (Stevan, Miglioranzi), 28. Migliore (M. Borghi), 34. Migliore (M. Borghi), 55. M. Borghi (Miglioranzi) – 43. Mc Auliffe (Sargis)

Itálie: Vallini (Tura) – Miglioranzi, Casetti, Schina, de Biasio, Maffia, Pircher, Albarello – Erlacher, Canale, Mair – M. Borghi, Stevan, Migliore – Gilmozzi, Kostner, Monferone – F. Borghi, Haidacher, Frigo – Mazzacane
    USA: Cooper (34. Walesenchuk) – Joseph, Wendecker, Green, Young, Rakas, Wofle, Temby – Mc Auliffe, Sargis, Mc Ginty – Balent, Bachman, Bodette – Olen, Krysil, Feavel – Cotcamp, Taurence, Murphy – Brancheau

Rozhodčí: Čech – Pettersen, Smrek