Slavia – Sparta 3:2 (po pr.) | Třinec – Kometa Brno 10:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 1:2 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:0 (kon.) | Litvínov – Kladno 2:3 (kon.)
K. Vary – Pardubice 1:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:5 (1:1, 1:1, 2:3)
HC Benátky nad Jizerou
Neděle 02.03.2014, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Play-off Chance ligy

To je od nás pro tentokrát vše, loučíme se a někdy zase napočtenou! (20:01:05)

Třetí třetina přinesla opravdu hektický průběh. Benátky odskočily do dvoubrankového vedení, pak ale domácí v rozmezí necelé půlminuty vyrovnali. Vítězný gól padl v 56. minutě do branky Romana Willa, jeho střelcem byl Lukáš Krejčík. Série se tak vrací do Benátek k šestému zápasu.

Zásahy brankářů:
    Roman Will (MBL) 2, celkem 14
    Marek Schwarz (BEN) 14, celkem 43

60:00

59:59
    Jeden z domácích hráčů v poslední vteřině minul branku!

59:30
    A znovu, tentokrát se puk zastavil až na zakázaném uvolnění.

59:04
    Benátky vyhodily puk až do útočného pásma.

58:33
    Will je na střídačce!

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Mikulík na buly hýřil přílišnou aktivitou, což se nelíbilo arbitrovi a vykázal ho z kruhu.

57:50
    Zakázané uvolnění Benátek.

57:40
    Schwarz přitlačil k zemi nouzovou střelu Tomáše Klimenty.

BK Mladá Boleslav si vybírá oddechový čas.

57:36
    ...a naspořily dobrých dvacet sekund, až potom konečně zazněl hvizd rozhodčího.

57:27
    Benátky spoří čas při souboji v rohu.

57:06
    Mladá Boleslav má na vyrovnání už jen necelé tři minuty...

55:28
    Benátky právě vstřelily branku!
    Hosté si opět uzmuli ztracený náskok! Jako blesk z čistého nebe se před Willem zjevil LUKÁŠ KREJČÍK a střelou mezi tělo a lapačku ho překonává popáté. Asistence: Lukáš Vařecha, Daniel Špaček.

54:27
    Hosté zostřili forčeking, domácí mají očividné problémy s rozehrávkou.

53:36
    Po delší odmlce je dusno také před Romanem Willem, domácí gólman ale neklid řeší zalehnutím neposedného kotouče.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 8. Ovčačík (Mikulík, Jarůšek), 33. Mikulík (Klimenta, Broš), 48. Toman (Mikulík), 48. Mikulík (Klimenta) – 1. Dlouhý (Říha, Špaček), 39. Psota (Krejčík, Jánošík), 43. Psota (Niko), 45. Bárta (Dušek), 56. Krejčík (Vařecha, Špaček)

BK Mladá Boleslav: Will (Růžička) – Němeček, Toman, Ovčačík, Pojkar, Meland, Jindra, Žabka, Kurka – Nouza, Kubica , Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Látal, Musil, Lenc – Ďurač
    HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Trenčan) – Říha, Jánošík, Pyrochta, Niko, Šimek, Pabiška, Kájínek – Dlouhý, Špaček, Psota – Vařecha, Dušek, Jonák – Klimt, Plodek, Skořepa – Maďar, Bárta, Krejčík – Skalický.

Rozhodčí: J. Jílek, Schmejkal – M. Jílek, Rozlílek