Barys – Ufa 2:3 (po pr.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 4:5 (po pr.)
Lev – Doněck 3:4 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 21.03.2014, 12:00 • Sport Complex • Play-off KHL

To je pro dnešek vše, díky za pozornost a těším se zase příště na počtenou. (14:48:25)

Stav série:

Barys Astana – Salavat Julajev Ufa: 0:1.

Dnešní utkání sledovalo 4070 diváků.

Československá stopa:

Kristián Kudroč: (0+0), střely na bránu: 1, čas na ledě: 19:57.

Střely na bránu celkem: 37:28.

Je dobojováno, prodloužení mělo pouze krátkého trvání. Již v jeho druhé minutě rozhodl Filatov, který tak připisuje svému týmu první vítězství v sérii. Utkání to bylo po celý zápas nesmírně vyrovnané a remíza by za normálních okolnosti byla spravedlivá, ale hraje se play-off a vyhrát někdo musí. Dnes se to povedlo Salavatu, ke kterému se přiklonilo i štěstí.

61:17
    Ufa právě vstřelila branku!
    Dlouho to prodloužení netrvalo a hosté vítězí. NIKITA FILATOV snad natřikrát dokázal procpat kotouč pod padajícím Jeremejevem, který se sice hodně zlobil, ale puk neměl vůbec pod kontrolou. Filatov ho dobře sledoval a připisuje si tak důležitou branku. Bez asistence.

60:37
    První prodloužení začalo střelou Dubrovskiho přímo do lapačky připraveného Jeremejeva.

60:01

Střely na bránu po třetí třetině: 37:26.

Kdo získá v sérii první bod, to se dozvíme zhruba ve 14:35, kdy odstartuje prodloužení.

Šedesát minut hry je za námi, o výsledku se bude rozhodovat v prodloužení, které se hraje do rozhodnutí. Každá třetina má dvacet minut. Ačkoliv byla Ufa blízko výhře, trefil se Kajgorodov, tři minuty před koncem vyrovnal Antropov a Astana tak může pokračovat v zápase.

60:00

59:28
    Vhazování u Jeremejevovy brány.

59:00
    Ještě minuta do konce, domácí se ještě snaží soupeře zatlačit.

58:28
    Už se hrají poslední vteřiny základní hrací doby, vypadá to, že se dočkáme prodloužení.

57:26
    A začínáme zase od začátku. Ačkoliv se zdálo, že to Ufa zvládne, udělala velkou chybu v rozehrávce.

56:28
    Astana právě vstřelila branku!
    Špatné vyhození hostů se nevyplatilo. Sopel chtěl jen obloučkem poslat puk ze třetiny, ten však zachytil Semjonov a vypálil z první rovnou na Vasilevskiho bránu. Před ní stál NIKOLAJ ANTROPOV a protečoval puk za záda bezmocného brankáře Salavatu. Asistence: Maxim Semjonov.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 3. Lundin (Bochenski, Gavrilin), 57. Antropov (Semjonov) – 34. Makarov (Kolcov, Hartikainen), 43. Kajgorodov (Kolcov, Pihlström), 62. Filatov

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Malgin) – Barker, Lundin, Savčenko, Litviněnko, Kudroč, Semjonov, Grebešnikov – Bochenski, Gavrilin, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Upper, Panšin, Romanov – Poliščuk, Sagadějev, Rachmanov, Hamill.
    Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Sochatskij) – Višněvskij, Proškin, Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Isangulov, A. Vasilevskij – Chlystov, Zinovjev, Dubrovskij – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Mereskin, Stěpanov, Slepyšev.

Rozhodčí: Bělov, Cyplakov – Morozov, Sazonov