Strakonice – Kunice 1:5 (kon.) | Meteor – Karlovy Vary 2:0 (kon.) | Chrudim – Chomutov 1:0 (kon.)
Králův Dvůr – Roudnice 4:1 (kon.)
SK Strakonice
1:5 (1:0)
TJ Kunice
Sobota 29.03.2014, 10:15 • SCM Mladé • Česká fotbalová liga

Utkání Strakonic s Kunicemi je minulostí, domácí vstoupili do utkání aktivně a v první půli byli hostům minimálně vyrovnaným soupeřem a dostali se do vedení. Ve druhém poločase převzali iniciativu hosté a chyby domácí obrany nemilosrdně trestali. Opět se projevilo trápení domácích hráčů, nevyužili své šance a doplatili na hrubky v obraně. Je však třeba připomenout, že kádr Strakonic je plný náctiletých fotbalistů, kteří mají v kopané ještě vše před sebou. (12:09:46)

89
    Jeden z lepších zákroků domácí obrany v druhé půli, Kadula ubránil Tenkla a zažehnal přečíslení.

88
    Petráň nyní táhl akci středem hřiště, hosté zatáhli za záchranou brzdu a složili domácího záložníka k zemi.

87
    Míč se vrací k domácímu brankáři, ten ihned rozehrává na Schertlera stojícího v ofsajdu. Hosté s rozehrávkou nepospíchají.

86
    Juroška nyní snadno ubránil Horáka.

85
    Kunice právě vstřelily branku!
    Nakonec přichází i potupný pátý gól a z tribun zaznívá sborové: "To je konec". Střídající RADIM JÍRA opět bez větší problému zvítězil v souboji a skluzem dostává merunu do sítě – 1:5.

84
    Domácím se nedaří, další ztráta ve středu hřiště naštěstí neznamenala ohrožení pro strakonickou branku.

83
    Střídání v týmu TJ Kunice: ze hřiště odchází Frycer, přichází Štancl.

82
    Kunice hrají v klidu a kombinují na vlastní polovině, napadání domácích hráčů pozvolna polevuje.

81
    Kadula si zabíhal za obranu ale přesnou přihrávku neobdržel, tak svěsil hlavu a opět se musí vrátit.

80
    Havelkův přímý kop bez problémů chytá Tetour, který v druhé půli příliš práce nemá.

79
    Domácí střídají, za nevýrazného Hurku, hráče A-týmu Dynama, přichází mladý Ivo Horák.

79
    Strakonice neměli daleko k páté inkasované brance! Tenkl prostřelil Hajduška a až z brankové čáry vykopl jasný gól Petráň, obrana domácích hoří.

78
    Až nyní vyvezl balon Schertler, záhy jej však ztrácí.

77
    Kunice nadále obléhají strakonické vápno, domácí jsou bezradní.

76
    Branku domácích se pokoušel ohrozit i Tenkl, jeho pokus je zblokován.

75
    Střídání v týmu TJ Kunice: ze hřiště odchází Kotlík, přichází Jíra.

73
    Pomyšlení na první výhru Strakonic od loňského srpna vzalo za své.

Martin Pešek

Branky: 25. Wermke – 52. Balšánek., 65. Svoboda, 68. Kotlík, 72. Svoboda, 85. Jíra

Karty:   16. Kadula (STR), 24. Čadek (STR), 53. Havelka (STR), 64. Slavík (STR)

SK Strakonice: Hajdušek – Lerch, Tomášek, Viták, Havelka – Čadek, Hurka, Kadula, Petráň, Wermke – Radouch
    Náhradníci: Slavík, Schertler, Horák, Vaněk, Held, Coufal

TJ Kunice: Tetour – Ilko, Jeřábek, Kucalas, Juroška – Balšánek, Kotlík, Farkaš, Frycer – Rejhon, Svoboda
    Náhradníci: Štrancl, Kordiak, Tenkl, Jíra, Vopat, Hrazdíra, Štěpánek

Rozhodčí: Váňa – Duchoň, Štrincl