Brašov – Banská Bystrica 1:7 (kon.) | Tychy – Fehérvár 3:1 (kon.) | Zvolen – Chomutov 1:3 (kon.)
GKS Tychy
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Fehérvár AV19
sk Čtvrtek 14.08.2014, 15:30 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Dodatkové samostatné nájazdy skončili 1:0 v prospech GKS Tychy, víťazný nájazd premenil Mikolaj Lopuski. (18:06:46)

60:00

59:30
    V posledných sekundách je o všetkom rozhodnuté a hrá sa v strednom pásme.

58:27
    GKS Tychy dalo gól! Hra bez brankára sa hráčom Feherváru absolútne nevyplatila a hneď po pár sekundách inkasujú z hokejky MICHALA LOPUSKIHO. Bez asistencie.

58:15
    Fehervár hrá power play.

57:44
    Maďari začínajú akciu spoza vlastnej brány, hráči GKS si chcú už tento výsledok postrážiť.

56:49
    O vzájomné vylúčenie sa teraz postarali Matt Register z Feherváru a Nicolas Besch z GKS, obidvaja za hrubosť.

56:20
    Feherváru sa na pár sekúnd podarilo usadiť v útočnom pásme, no nedostali sa do žiadneho náznaku šance.

55:16
    Hráči GKS si nerozumeli pri rozohrávke, z čoho plynie zakázané uvolnenie a vhadzovanie pred Žigárdym.

54:41
    Maďarom sa nepodarilo v presilovej hre nič vymyslieť a ostáva im už len niečo cez 5 minút na vyrovnanie.

54:12
    GKS Tychy s piatimi hráčmi.

53:12
    Hra je prerušená, pretože puk sa ocitol mimo hracej plochy, vhadzuje sa pred Žigárdym.

52:12
    Šanca na vyrovnanie pre Fehervár, jeden z poľských hráčov sa previnil podrazením.

50:15
    GKS Tychy dalo gól! So šťastím sa dostávajú Poliaci do vedenia, zo skrumáže pred Robinsonom najlepšie zorientoval ADRIAN PARZYSZEK, ktorý poslal puku do siete. Asistencia: Michal Pavlik.

49:46
    Obrovská šanca pre GKS ísť do vedenia! zahrajú si presilovku 5 na 3, na trestnú lavicu išiel Daniel Kiss za podrazenie.

48:46
    Maďari sa oslobodili vyhodením puku cez celé ihrisko a teraz sa snažia dokonca zaútočiť.

47:52
    Pekná kombinácia teraz na strane GKS, na ktorej konci pol tečujúci Jozef Vitek.

47:00
    Vylúčenie na strane Feherváru, za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dostal Viktor Tokaji 2+2 minúty.

45:55
    Hra nám po góle trošku ožila, vidíme menšie šance na oboch stranách.

43:54
    SAPA Fehérvár AV19 dal gól! Keď sa Maďarom konečne posadilo usadiť v útočnom pásme, BENCE SZIRANYI nič nevymýšlal a strelou švihom spomedzi kruhov vyrovnáva stav stretnutia. Bez asistencie.

42:00
    Fehervár má šancu na vyrovnanie, zahrajú si presilovú hru po tom ako sa previnil hákovaním Michal Pavlik.

41:04
    Poliaci sa nerozhodli brániť jednogólový náskok a aktívne nápadajú Maďarov, ktorí sa nevedia dostať z vlastnej tretiny.

40:30
    Na začiatku tretej tretiny nepresnosť Feherváru, ktorá končí zakázaným uvoľnením.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina sa veľmi nelíšila od tej prvej, priniesla však množstvo vylúčení aj otvárací gól, po ktotom sa mužstvo GKS Tychy teší z najtesnejšieho vedenia.

Tretia tretina začne približne 17:15

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:27
    Hráči Feherváru chceli okamžite vyrovnať, no puk držali len v rohu z kade góly zvyčajne nepadajú, tretina sa nám blíži ku koncu.

38:30
    GKS Tychy dalo gól! Tak sme sa dočkali, nahodený puk od Adama Baginskeho pred bránu tečoval do pravého horného rohu MICHAL WOZNICA. Asistencia: Adam Baginski

37:05
    Útočnú snahu Poliakov zastavil ofsajd, z následnej akcie strielal z kruhu jeden z útočníkov Feherváru.

36:20
    Puk majú obrancovia Feherváru za vlastnou bránou a čakajú na spoluhráčov, obe mužstvá striedajú počas hry.

35:14
    Štefan Žigárdy sa po dlhšom čase dostal k zákroku, vhadzuje sa v obrannom pásme GKS.

34:05
    Maxim Kartoshikin teraz z ľavého kruhu netriafa do poloodkrytej brány!

33:30
    Do úniku po ľavom krídle sa dostal Poliak Guzik, jeho strelu však Robinson skrýva vo svojom náručí.

32:20
    Fehervár s piatimi hráčmi, no stále pod tlakom.

31:45
    Boli sme svedkami nepochopiteľného ofsajdu, keď si obranca GKS sám vyviedol puk do stredného pásma a potom naspäť do útočného.

31:10

30:12
    Opäť sa vylučuje, z tímu Fehervár odišiel na trestnú lavicu Brandon Marino za sekanie.

29:29
    Maďari sa snažia pri zvýhodnenej presilovke 4 na 3 otvoriť skóre, od modrej strielal Register.

29:01
    Ďalšie vylúčenie v krátkom slede, podrazením sa previnil Juril Kuzin z GKS Tychy.

27:55
    Tvrdý projektil teraz zinkasoval do hornej časti tela Kiss z Feherváru, ktorý sa len veľmi ťažko dvíha z ľadu.

27:42
    Opäť vidíme vzájomné vylúčenie, za hrubosť si odišli sadnúť z Feherváru Gergely Toth a z GKS Tychy Adam Baginský.

26:50
    V najväčšej šanci zápasu sa ocitol Nicolas Besch ale v bezprostrednej blízkosti nedokázal poslať puk za chrbát Robinsona.

26:10
    Poliaci si vypracovali šancu, z pravého kruhu strielal Guzik, príležitosť na dorážku však už nemal.

25:38
    Veľa nepresností na oboch stranách prerušil rozhodca ofsajdom.

24:46
    Menšia potyčka na ľade, z čoho plynie vzájomné vylúčenie. Z Feherváru mieri na trestnú lavicu Frank Banham, z GKS je to Michal Kotlorz, obaja sa previnili sekaním.

24:15

23:49
    Aź teraz sa podarilo Maďarom vypracoval si väčšiu šancu, hra bola však prerušená pre posunutie bránky.

23:02
    Fehervár hrá svoju presilovku viac ako zle, nedokáže sa ani dostať do svojho útočného pásma.

22:15
    Vylúčenie na strane GKS Tychy, hákovaním sa previnil obranca Pavel Mojžíš.

21:40
    Signalizané vylúčenie na strane GKS Tychy, Maďari sa pokúšajú niečo vymyslieť so šiestimi hráčmi.

20:53
    Fehervár v plnom počte, no Poliaci napriek tomu v menšom tlaku.

20:18
    GKS Tychy hrá s piatimi hráčmi, Fehervár so štyrmi.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sledujeme bojovný hokej, ktorému však chýba na oboch stranách kúsok hokejového umenia aj myslenia.

Druhá tretina začne približne 16:26.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:46
    Poliaci nedokázali v krátkej presilovke vymyslieť absolútne nič a tak nám prvá tretina končí bez gólov.

18:49
    Výhodná presilovka 4 na 3 pre GKS Tychy, keď sa na strane Maďarov previnil Andrew Sarauer.

18:09
    Vzájomné výlučenie, za Fehervár si pôjde sadnúť Matt Register, z GKS Tychy je to Kacper Guzik.

17:20
    Rozohrávka Poliakov končí zakázaným uvoľnením, ku koncu prvej tretiny vidíme bojovný hokej no bez väčších šancí.

15:07
    GKS Tychy teraz skutočne pri chuti, ďalšia strela a hra prerušená kvôli strele do masky brankára Robinsona.

14:14
    Poliaci po dlhšom čase v útočnom pásme, strelou z pravého kruhu sa prezentoval Michal Pavli.

13:20
    Hráčov Feherváru presilová hrá nakopla z čoho pramení veľký útočný tlak.

12:26
    GKS Tychy hrá s piatimi hráčmi.

11:27
    Obranca Feherváru striela od modrej, jeho strelu však útočník tečuje až na ochrannú sieť.

10:26
    Vylúčenie na strane GKS Tychy. Dve minúty si odsedí Sokol za hákovanie.

10:00
    Obrovská šanca Maďarov! Do prečíslenia 2 na 1 sa dostali Daniel Koger a Istvan Bartalis, vďaka skvelému zákroku brankára GKS je stav stále vyrovnaný.

09:40
    Útočnú snahu Feherváru zastavuje ofsajdový verdikt.

08:44
    Jakuv Witecki v samostatnom úniku v obrovskej šanci GKS triafa len pravú tyčku Robinsonovej svätyne.

08:02
    Register zachytil rozohrávku Poliakov a okamžite z kruhov striela na bránu, Žigárdy však jeho pokus kryje.

07:13
    Nahodený puk pred Robinsona nedokázal nikto z poľských hokejistov umiestniť do brány.

06:20
    Maďari si teraz nerozumeli v rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.

05:40
    Fehervár v nebezpečnej akcii, z bezprostrednej blízkosti však jeden z útočiacich hráčov netrafil dobre puk.

04:50
    Zo začiatku vidíme viacero nepresností na oboch stranách, viac z hry však majú hokejisti poľského mužstva GKS Tychy.

03:45
    Obranca Attila Orban čisto atakoval pri mantinely Adriana Parzyszeka.

03:05
    Puk mimo hracej plochy, vhadzuje sa v strednom pásme.

02:36
    Úvod zápasu sa nesie v pokojnejšom, opatrnejšom tempe. Teraz bránu Robinsona ohrozili hokejisti poľského mužstva.

01:30
    Prvou strelou v zápase sa prezentoval obranca Wanacki.

00:10
    Úvodné buly patrilo GKS Tychy.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Začiatok stretnutia sa nám o pár minút posúva. Hokejisti maďarského mužstva zatiaľ nenastúpili na ľad.

Úvodné zostavy:

GKS Tychy: Žigárdy (Sobecki) – Sokol, Kotlorz, Wanacki, Mojžíš, Pociecha, Besch, Pavli, Rangl – Woznica, Galant, Baginski, Lopuski, Kolusz, Vitek, Guzik, Parzyszek, Witecki, Kuzin, Kartoshikin, FIlo

SAPA Fehérvár AV19: Robinson (Rajna) – Tokaji (C), Reiter, Sziranyi, Register, Orban, Hetenyi, Ejdepalm, Kiss – LoVecchio, Sarauer, Banham, Koger, Bartalis, Marino, Kocsis, Toth, Sarpatki, Nemeth, Nemes, Vincze

Rozhodca: Vojtek – Číž, Ondrášek..

Vážení športoví fanúšikovia, predovšetkým však tí hokejoví, vítame Vás pri sledovaní exkluzívnych on- line prenosov zo 16. ročníka hokejového turnaja – Memoriál Pavla Zábojníka, ktorý sa pravidelne uskutočňuje pod Pustým hradom v meste Zvolen!

Kto bol Pavol Zábojník?
    -----------------------------------------------------

Pavol Zábojník sa narodil v roku 1933 v Bratislave a od malička inklinoval k športu. Začínal ako futbalista v ŠK Bratislava. Potom sa dostal na zimný štadión a už po pár tréningoch sa prejavil jeho talent a nadobro zakotvil pri hokeji vedľa Faka, Gábriša, Olšu a iných. Počas svojej hokejovej kariéry hral za Slovan, Krídla a Hodonín. V Hodoníne začínal aj svoju trénerskú dráhu, ktorá postupne pokračovala v Liptovskom Mikuláši, Zvolene a Kodani. Nás pravdaže najviac zaujímajú roky ktoré prežil vo Zvolene. Pôsobil tu v rokoch 1970-1975 a 1979-1980. Práve on bol priekopníkom vo zvolenskom hokeji a nie len úspechmi A tímu ale aj podporou mládeže a zlepšením hráčskeho zázemia. Počas jeho tunajšieho pôsobenia prešlo jeho mužstvom množstvo výborných hráčov ako napríklad Jozef Golonka, Pavol Strieš, bratia Lehockí, Bohuš Trávnik, Milan Dietrich či Ján Podkonický a mnoho ďalších. Pavol Zábojník ostal hlboko v pamäti, aj v srdciach mnohých Zvolenčanov a aj preto sa na jeho počesť už 16 rokov hrá pod Pustým hradom tento turnaj.

Memoriál Pavla Zábojníka 2014
    --------------------------------------------------------

Tento rok sa memoriál uskutočňuje za účasti šiestich mužstiev z piatich krajín.
    Vo Zvolene môžeme vidieť účastníka MOL ligy – ASC Corona 2010 Brašov (Rum.), tím z EBELky – SAPA Fehérvár AV19 (Maď.), poľský celok – GKS Tychy, Českú republiku reprezentujú Piráti Chomutov a svoje dvojnásobné zastúpenie má aj naša najvyššia hokejová súťaž – Tipsport extraliga v podobe večných pohronských rivalov – HC 05´ Banská Bystrica a hostiteľský HKM Zvolen.
    Prvenstvo z minulého roku obhahujú práve domáci hokejisti.

Všetky mužstvá a priebeh turnaja vám budú postupne predstavené v našich predzápasových preview.

Kompletný program 16. ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka (výsledky budeme v priebehu turnaja aktualizovať):

19.00 HKM Zvolen – SAPA Fehérvár AV19

Ak by ste chceli navštívit zápasy osobne na štadióne, vstupné je určené na 1 €/ deň, bezohľadu na to, či budete účastní na jednom, alebo troch dueloch.

Hokejovým "maratónom" vás počas všetkých troch dní priamo z útrob zvolenského "zimáku" sprevádza dvojica komentátorov – Jakub Bartko a Lukáš Slatinec.