Boston – Ottawa 4:2 (kon.) | Toronto – Chicago 3:2 (kon.) | Tampa – Washington 4:3 (kon.)
Florida – Philadelphia 2:1 (kon.) | New Jersey – Columbus 3:2 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 0:1 (1:2 po s.n.)
Pittsburgh – Buffalo 5:0 (kon.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.)
Minnesota – Dallas 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 3:1 (kon.)
Buffalo – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.) | Carolina – Los Angeles 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Buffalo Sabres
Neděle 02.11.2014, 00:05 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

S konstatováním, že Pittsburgh Penguins poráží na svém ledě Buffalo Sabres naprosto jednoznačně, a to poměrem 5:0, se s Vámi loučí a dobrou noc na neděli přeje Tomáš Lysý. (02:43:03)

Československá stopa v utkání:
    Do dnešního zápasu žádný český ani slovenský hráč nenastoupil.

1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+2
    2. Chris Kunitz (PIT) 2+1
    3. Marc-André Fleury (PIT) 18 zák., 0 gólů, 100,0%

Zápas je u konce. Není třeba zápas sálodlouze hodnotit, Penguins měli po celý zápas, vyjma úseku od začátku druhé třetiny do zhruba osmadvacáté minuty jasnou převahu. Od poloviny zápasu skóre narůstalo a zastavilo se až na stavu 5:0, když se o góly zasloužili postupně Chris Kunitz, Blake Comeau, Patric Hörnqvist, znovu Chris Kunitz a Jevgenij Malkin.

60:00

59:53
    Marc-André Fleury v posledních vteřinách málem ztratil čisté konto po tom, co Pens chybovali ve středním pásmu a Cody McCormick se protlačil až před branku domácích, kde Fleury dokázal, že si dnešní shot-out zaslouží.

59:28
    Zach Sill z pravé strany míjí branku, jeho střela byla poměrně ukvapená.

59:24
    Zápas se dohrává před brankou Jhonase Enrotha.

59:00
    Posledních šedesát vteřin dělí Fleuryho od shot-outu a Pittsburgh od nyní již jasných třech bodů.

58:40
    Zemgus Girgensons se zčistajasna ocitl před brankou Fleuryho, který musel vytáhnout asi nejtěžší ze svých dnešních patnácti zákroků.

58:18
    Buffalo je v plném počtu a "vylepšuje" si úspěšnost oslabení v dnešním duelu na 40%.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu a ve stejném času vyhazuje Tyler Myers puk až k Fleurymu.

57:26
    Až nyní se domácí dostali ke střele, Letang přinutil svojí střelou d modré gólmana Buffala k dobrému zákroku.

57:15
    Opravuji se, počtvrté a minuta přesilové hry Pens je ta tam.

57:00
    A Sabres vyhazují i potřetí během prvních pětačtyřiceti vteřin přesilovky.

56:43
    Další neúspěšný pokus o útok v podání Pittsburghu.

56:29
    Buffalo krátce po vyhraném buly posílá kotouč až k Fleurymu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 5. Kunitz (Hörnqvist, Crosby), 32. Comeau (Malkin, Dupuis), 37. Hörnqvist (Kunitz, Malkin), 43. Kunitz (Letang, Crosby), 54. Malkin (Crosby, Ehrhoff)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Määttä, Letang, Ehrhoff, Martin, Despres, Scuderi – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Dupuis, Malkin, Comeau – Spaling, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams. Trenér: Mike Johnston
    Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Gorges, Myers, Weber, Strachan, Benoit, Ristolainen – Moulson, Ennis, Stafford – Mitchell, Girgensons, Gionta – Foligno, Hodgson, Stewart – Deslauriers, McCormick, Flynn. Trenér: Ted Nolan

Rozhodčí: Ghislan Hebert, Brad Meier – Andy McElman, Mark Shewchyk

Diváci: 18652