Plzeň – Kometa Brno 3:5 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:4 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 4:1 (kon.)
Sparta – Zlín 3:4 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Litvínov – Slavia 0:1 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 16.11.2014, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga

Pro dnešek je to ode mě vše, přeji hezký zbytek večera. (19:22:18)

Olomoučtí vítězí nad předposledními Vítkovicemi v poměru 4:1. Hostům se ve třetí třetině nepovedlo utkání zdramatizovat, naopak Kohouti v závěrečné minutě potvrdili svou výhru brankou do prázdné klece, o kterou se postaral Cibák

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Vyrůbalík (OLO) a Svačina (VIT).

60:00

59:45
    V posledních vteřinách je ze hry vykázán Jiří Burger (VIT).
    Martin CIBÁK - 4:1

59:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Útočník MARTIN CIBÁK potvrzuje výhru Mory! Jakub Herman na něj prostrčil kotouč, a i když se po puku sápal ještě Zíb, domácí ostrostřelec dokázal poslat puk do odkryté klece. Bez asistence.

58:56
    Vítkovicím je odpískána přihrávka rukou. Bude se tedy vhazovat mimo pásmo Kohoutů, hosté však i přesto riskují a hrají dál bez gólmana.

58:40
    Dolejš zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!

58:40
    Vošvrda zkrotil skákavý kotouč a přerušil hru. Vítkovice si berou oddechový čas.

58:15
    Druhé formaci Olomouce se daří držet puk v pásu hostujícího celku.

57:13
    Vítkovičtí vědí, že se jim pomalu, ale jistě krátí čas. Proto se snaží vytvořit si v pásmu Mory tlak, zatím se jim to ale moc nedaří.

55:24
    Čerešňákova rána končí na betonu Vošvrdy, Stehlíkovu dělovku zase zastavil obranným zákrokem Knotek.

54:44
    Zíbova rána proletěla jen těsně vedle levé tyče, následně se Mora podruhé v tomto oslabení vysvobodila.

53:46
    Nechybělo mnoho a puk mohl skončit v olomoucké síti. Na poslední chvíli se ale kotouče chopil jeden z Olomouckých, který odpálil puk do pásma hostů.

53:32
    Zdá se, že budou mít Vítkovičtí ještě jednu šance. Jakub Herman (OLO) dostává dvě minuty za držení protihráče.

52:27
    Olomoučtí nechali Húževku poměrně lehce projet až k Vošvrdovi, ten nakonec musel proti hostujícímu hokejistovi zasahovat betonem.

51:56
    Domácí Kohouti jsou opět v plném počtu. O chvíli později se puk dostal do ochranné sítě.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 11. Majeský (Vyrůbalík, Rác), 31. Laš (Zuzin, Vyrůbalík), 32. Dlouhý (Kucharczyk, Knotek), 60. Cibák – 26. Svoboda (Svačina)

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář (32. Dolejš) – Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Stehlík, Kovář, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger (C), Němec – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Szturc – Káňa, Kolouch, Kucsera.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Barvíř, Blümel