Benátky n/J – Chomutov 3:2 (po pr.) | Jihlava – Třebíč 0:2 (kon.) | Ústí n/L – Most 0:1 (kon.)
Havířov – Kadaň 1:2 (kon.) | Prostějov – Šumperk 3:2 (2:1 po s.n.) | Litoměřice – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.)
Motor ČB – Kladno 1:4 (kon.)
HC Benátky nad Jizerou
3:2 (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Piráti Chomutov
Středa 03.12.2014, 17:301. liga (ČR)

Je tu konec rozhodně zajímavého zápasu, který se musel líbit. Zápas by se dal rozdělit na dvě poloviny. V té první byli aktivnější domácí a zaskočili Piráty dvěma góly. Poté ale převzal iniciativu favorit a dva body jsou nakonec dle všeho pro benátecký tým zlaté. Z benáteckého zimního stadionu hezký zbytek středečního večera přeje Tomáš Nejedlo. (19:48:17)

61:10
    Benátky právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto. Přesilovku pěti proti třem domácí sestava dokázala přetavit v rozhodující trefu. Zkušení Víšek s Plodek připravili palebnou pozici pro PETRA KOLMANNA, který ranou propálil bezmocného Kopřivu. Asistence: Jan Víšek, Jan Plodek.

60:55
    Benátky už jsou v útočném pásmu a rozjíždějí kombinaci.

60:40
    Víšek ale prohrál buly a hosté vyhodili.

60:38
    Domácí si berou oddechový čas a čeká je dvojnásobná přesilovka!

60:38
    Tak pozor! Na trestou lavici usedá Jan Rutta (CHM) na dvě minuty za hákování a menší dostává i jeho spoluhráč, brankář Miroslav Kopřiva (CHM) za sekání.

60:21
    Benátky se hned po začátku prodloužení dostaly do útočného pásmu a vybojovaly faul.

60:01

Suma sumárum, remíza po šedesáti minutách je asi zasloužená a za malou chvíli budeme svědky prodloužení.

Uff, tak v závěru třetí třetiny si Benátky mocně oddychly. Byly totiž prakticky pod permanentním tlakem Pirátů a zejména jejich čtvrté útočné formace, která si vytvořila řadu šancí.

60:00

59:27
    Obrovský tlak Pirátů. Duchapřítomný Daniel Špaček skluzem do branky patrně zabránil jistému gólu, když zaskočil za Vaněčka a vyrazil střelu Ondřeje Kašeho!

59:17
    Ojedinělý brejk Benátek skončil nepřesnou střelou Špačka.

59:06
    Opět minisouboj David Květoň versus Vítek Vaněček a opět z něho vyšel vítězně domácí gólman. Jeho zákrok přerušuje hru.

58:43
    Vítek Vaněček nyní zachránil Benátky, když betonem dokázal vyrazit střelu osamoceného Davida Květoně z otočky.

57:53
    Na červené se srazili dva Chomutováčci navzájem a profitovat z toho mohl Špaček. Jenže to by musel zpracovat Miškovského nabídku.

57:29
    Bod bude patrně pro domácí po základní hrací době maximem. Nyní Benátky vyhodily na icing a musí se bránit.

56:57
    Opět a znovu čtvrtá útočná řada Pirátů. Gól měl na své holi Lukáš Květoň, z mezikruží ale trefil prostor, kde byl gólman Vaněček.

Tomáš Nejedlo

Branky a nahrávky: 7. Miškovský (Ulrych, Pabiška), 9. Víšek (Hrníčko, Mikyska), 62. Kolmann (Víšek, Plodek) – 34. Dušek, 40. Šulák (Kaše, Rutta)

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Schwarz) – Havlín, Plutnar, Kolmann, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Pabiška – Špaček, Jonák, Miškovský – Víšek, Mikyska, Hrníčko – Vařecha, Skalický, Dlouhý – Bittner, Ordoš, Psota – Plodek.
    Piráti Chomutov: Kopřiva (Maštalířský) – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl, Tejnor, Mrázek – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, Kaše.

Rozhodčí: Würtherle – Jindra, Zíka