Minnesota – Anaheim 4:5 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:2 (kon.) | Chicago – Montreal 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 4:6 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 1:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Ottawa Senators
Sobota 06.12.2014, 19:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek večera. (21:44:31)

3. Milan Michálek (OTT) 0+1

A je dobojováno. V poslední třetině pohřbil veškeré naděje na prodloužení Christian Ehrhoff, když minutu a deset sekund do konce neskutečnou dělovkou zblízka propálil Andersona. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale v posledních minutách Ottawa nestíhala Pittsburghu, který se hnal za vítězstvím jako kočka za myší.

60:00

59:44
    Crosby netrefil prázdnou branku!

59:23
    Karlsson neprostřelil Fleuryho a domácí vyráží dopředu.

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Sidney Crosby vybojoval kotouč v rohu, najel si a přihrál na volného CHRISTIANA EHRHOFFA, který si s pukem ještě chvíli postál a poté tvrdou ranou prostřelil Andersona. Asistence: Sidney Crosby, Craig Adams

57:26
    Ottawa se konečně osvobozuje. Domácí sklízí hlasitý potlesk.

57:01
    Ani dělovka Ehrhoffa neprošla. Pittsburgh nyní doslova drtí Ottawu.

56:25
    Malkin a Comeau ujeli do situace dva na jednoho! Nicméně druhý jmenovaný nedokázal prostřelit Andersona.

55:17
    Crosby se svého klasického úhlu minul klec. Pittsburgh se snaží vsítit gól seč to jen jde.

54:12
    Goc ztratil kotouč v pásmu Ottawy. Ta nyní vyráží kupředu.

54:01
    Ottawa se osvobozuje a následně končí Pittsburgh v ofsajdu.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 5. Malkin, 39. Malkin (Sutter, Maatta), 59. Ehrhoff (Crosby, Adams) – 22. Legwand (Michálek, Karlsson), 29. Zibanejad (Ryan, Methot)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Domoulin, Martin, Maatta, Ehrhoff, Scuderi, Despres – Spaling, Crosby, Downie – Malkin, Sutter, Comeau – Klinkhammer, Goc, Megna – Sill, Ebbett, Adams
    Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Phillips, Karlsson, Methot, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Condra, Legwand, Neil – Michálek, Lazar, Chiasson

Rozhodčí: Wes McCauley, Francis Charron – Shandor Alphonso, Mike Cvik

Diváci: 18 492