Boston – Detroit 5:2 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (po pr.)
Carolina – Montreal 1:3 (kon.) | Ottawa – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa – Toronto 3:2 (kon.)
St. Louis – Colorado 3:0 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (kon.) | Chicago – Nashville 5:4 (1:0 po s.n.)
Dallas – NY Rangers 3:2 (kon.) | Arizona – Philadelphia 4:2 (kon.) | Calgary – Los Angeles 2:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Montreal Canadiens
Úterý 30.12.2014, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji příjemnou dobrou noc. (03:49:57)

1. Corey Price (MTL) 29 zák., 1 gól, 96,6%
    2. Jiří Sekáč (MTL) 1+0
    3. Eric Staal (CAR) 1+0

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) – (0+0), 3 střely, 19:30 čas na ledě.
    Jiří Sekáč (MTL) – (1+0), 2 střely, 13:48 čas na ledě.
    Andrej Sekera (CAR) – (0+0), 1 střela, 22:29 čas na ledě.
    Michal Jordán (CAR) – (0+0), 0 střel, 20:54 čas na ledě.
    Jiří Tlustý (CAR) – (0+1), 4 střely, 14:44 čas na ledě.

Statistiky

Střely na branku: 29:19.
    Zblokované střely: 8:17.
    Vyhraná vhazování: 32:32.
    Hity: 30:23.

V podprůměrném utkání NHL splnil Montreal roli favorita a porazil Carolinu 3:1. V utkání plném ofsajdů a zakázaných uvolnění jsme viděli čtyři branky. O zápletku se v třetí třetině postaral Eric Staal, ale do prazdně branky stanovil stav zápasu Max Pacioretty.

Dnešní utkání sledovalo 17123 diváků!

60:00
    Max PACIORETTY - 1:3

59:38
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hostující obránce vyhodil kotouč do útočné třetiny, kam jako první dojel MAX PACIORETTY, který z úhlu trefuje prázdnou klec. Asistence: Brandon Prust.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

58:34
    Střelu od modré čáry tečoval Eric Staal, ale Price dokázal zareagovat.

58:13
    Carolina hraje v šesti, Ward je na střídačce!

58:01
    Oddechový čas pro hosty.

58:01
    Zakázané uvolnění, i když se to Eriku Staalovi vůbec nezamlouvá, jelikož by byl u kotouče dříve.

57:36
    Od modré čáry vystřelil Sekera, jehož pokus se mezi tři nevešel.

57:00
    Sekáč si obhodil obránce, ale dojel ho další, jenž ho už zastavil.

55:52
    Mezi kruhy dostal kotouč Skinner, který se obtočil kolem obránce, ale střelou po ledě trefil jen beton Price.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 43. E. Staal (Tlustý, J. Staal) – 27. Sekáč, 39. Eller (Weisse, Gončar), 60. Pacioretty (Prust)

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Gleason, Jordán, Hainsey, Bellemore – E. Staal, J. Staal, Gerbe – Skinner, Nash, Lindholm – Terry, Rask, Tlustý – Malome, McClement, Dwyer
    Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Beaulieu, Gončar, Jemelin, Gilbert – Pacioretty, Galchenyuk, Gallagher – Desharnais, Plekanec, Parenteau – Sekáč, Eller, Prust – Andrighetto, Malhotra, Weise

Rozhodčí: Lee, Dwyer – Shewchyk, Knorr

Diváci: 17123