Boston – Detroit 5:2 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (po pr.)
Carolina – Montreal 1:3 (kon.) | Ottawa – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa – Toronto 3:2 (kon.)
St. Louis – Colorado 3:0 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (kon.) | Chicago – Nashville 5:4 (1:0 po s.n.)
Dallas – NY Rangers 3:2 (kon.) | Arizona – Philadelphia 4:2 (kon.) | Calgary – Los Angeles 2:1 (kon.)
Ottawa Senators
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Buffalo Sabres
Úterý 30.12.2014, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Ode mě je to vše a dovolím si všem popřát příjemně strávené úterý. (04:27:15)

3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 0+1

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po závěrečném vhazování se ještě strhla menší šťouchaná, ale vše se obešlo bez vážnějších incidentů. Ottawa tak na domácím ledě poráží Buffalo 5:2 a připisuje si dva body. Největší podíl na tomto vítězství má samozřejmě Bobby Ryan, který ve 44.minutě dokonal svůj hattrick. V poslední třetině se pak trefil ještě Clarke MacArthur a dvě sekundy před koncem byl technický gól přiznán Colinu Greeningovi. Nejvíc krutá je tato porážka zřejmě pro Jhonase Enrotha, který dnes předváděl fantastické zákroky.

60:00

60:00
    Se závěrem utkání ještě byly uděleny následující tresty. Cody McCormick (BUF) dostal dvě trestné minuty za hrubost a další dvě za krosček, Colin Greening (OTT) dostal jen dvě trestné minuty za hrubost.
    Colin GREENING - 5:2

59:58
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí sice nedostali puk do brány, ale COLIN GREENING byl při svém úniku faulován a byl mu přiznán technický gól. Hodně kuriózní první branka v sezóně pro útočníka Ottawy. Bez asistence.

59:48
    Hned po vhazování zkusil štěstí Chris Phillips, který však zcela minul bránu.

59:40
    Ještě přichází zakázané uvolnění Senátorů a vhazování u Craiga Andersona.

59:20
    Až nyní se hosté dostali k puku, ale jejich akce měla velmi krátkého trvání.

59:07
    Ted Nolan se svými asistenty se pokusí ještě něco vymyslet a Sabres si berou oddechový čas.

59:07
    Hraje se již zřejmě poslední minuta zápasu a vhazovat se bude u brány Jhonase Enrotha.

58:32
    McCormick posílal puk před Andersona, kde hlídkovali dva hráči Buffala, ale Cowen zastavil puk a poslal jej opět pryč z vlastního pásma.

57:59
    Domácí opět dostávají puk daleko do své brány. Buffalo se zatím ne a ne usadit v útočném pásmu.

57:09
    Po střele od modré čáry byl Anderson v hodně nebrankářské pozici na zádech, ale obránci mu naštěstí pomohli a domácí zvládli tuto nepříjemnou chvilku.

57:02
    Zklamaný Jhonas Enroth je na střídačce a hosté to zkouší v šesti! Zakázané uvolnění Ottawy.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 19. Ryan (Turris, Karlsson), 39. Ryan (Hoffman, Pageau), 44. Ryan (Karlsson), 52. MacArthur (Phillips, Stone), 60. Greening – 22. Pysyk (Stewart), 29. Girgensons (Moulson, Zadorov)

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Phillips, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Condra, Legwand, Greening – Chiasson, Pageau, Michálek
    Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Benoit, Gorges, Pysyk, Zadorov, Meszároš, Weber – Ennis, Girgensons, Moulson – Stewart, Grigorenko, Hodgson – Stafford, Flynn, Deslauriers – Kaleta, McCormick, Larsson

Rozhodčí: Paul Devorski, Graham Skilliter – David Brisebois, Don Henderson

Diváci: 18284