Chicago – Dallas 3:6 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:3 (1:0 po s.n.) | Detroit – Buffalo 6:4 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 7:4 (kon.)
Detroit Red Wings
6:4 (0:3, 3:0, 3:1)
Buffalo Sabres
Pondělí 19.01.2015, 02:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a přeji krásný zbytek pondělního rána. (05:22:32)

3. Ennis (BUF) 2+1

Je dobojováno! Po velice složitém úvodu utkání hráči Red Wings zabrali a podařilo se jim dát ve druhé a ve třetí třetině po třech brankách v každé. Naopak hokejisté Buffala pokazili ve druhé, respektive ve třetí třetině co mohli a odchází z dnešního utkání opět bez bodu. Jejich série porážek se tak protáhla už na jedenáct zápasu, což je opravdu alarmující číslo.

60:00

59:53
    Třetí třetina se dohrává před brankářem McCollumem.

59:30
    Fanoušci Buffala už jásají a nadšeně slaví toto dramatické utkání.

58:38
    Myslím, že o vítězi dnešního utkání už je rozhodnuto. Detroit vůbec svému soupeři nepůjčuje puk.

57:40
    Hráči Red Wings už tuší, že pokud nic nepokazí, budou dnes slavit tři body.

56:37
    Tedy možná si zahraje přesilovku. Už přes minutu Red Wings nepůjčili Buffalu kotouč, ale zároveň ani nevystřelili.

55:22
    Stafford byl teď hodně dotěrný na Kronwalla a srazil ho na led. Detroit si zahraje přesilovku.

55:00
    Příliš mnoho hráčů na ledě – 2 minuty BUF.

54:57
    Akci Red Wings přerušila komerční přestávka.

53:37
    Detroit se snaží držet puk co nejdále od své brány.

52:12
    Ač ještě není o výsledku zápasu úplně rozhodnuto, troufám si říci, že Red Wings už si vítězství nenechají sebrat.
    Henrik ZETTERBERG - 6:4

51:57
    Detroit právě vstřelil branku!
    Autorem branky Red Wings je opět HENRIK ZETTERBERG, který tak dokončuje hattrick ve třetí třetině. Zetterberg si nejdříve nahodil puk o mantinel v útočném území, který pak dojel, objel s ním pravý kruh a vystřelil. Puk šel přímo do brány brankáře Enrotha. Asistence: Kyle Quincey, Danny DeKeyser.

51:40
    Sabres se osvobozují a rychle střídají. Střídá i Detroit.

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 21. Nyquist (Zetterberg, Kronwall), 25. Miller (Andersson, DeKeyser), 31. Tatar, 42. Zetterberg (Dacjuk, Tatar), 46. Zetterberg (Nyquist, Abdelkader), 52. Zetterberg (Quincey, DeKeyser) – 2. Stafford (Hodgson, Meszároš), 11. Ennis (Zadorov, Benoit), 14. Stewart (Ennis, Zadorov), 49. Ennis (Moulson)

Detroit Red Wings: Mrázek (13:37 McCollum) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Smith, Oullet – Zetterberg, Dacjuk, Abdelkader – Tatar, Sheahan, Nyquist – Weiss, Helm, Pulkkinen – Miller, Glendening, Andersson
    Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Myers, Gorges, Zadorov, Meszároš, Benoit, Strachan – Flynn, Girgensons, Stewart – Moulson, Mitchell, Ennis – Hodgson, Varone, Stafford – Deslauriers, Kaleta, Ellis.

Rozhodčí: Lee, Kozari – Lazarowich, Morin

Diváci: 20027