Pondělí 26.01.2015, 17:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Čeljabinsk – Martin Růžička (0+0), 2 střely, 16:38

Statistiky utkání: (Po třetí třetině, v závorce v celém zápase)
    Střely: 9-10 (35-30)
    Vhazování: 5-13 (44-44)
    Vyloučení: 0-0 (3-3)

Třetí třetina přinesla 4.gól Neftěchimiku, který dal Milovzorov. Pak už domácí nepřipustili vyrovnání a pohlídali si vedení o dvě branky až do konce. Traktor ani nemohl skórovat, jelikož Neftěchimik hrál tak skvěle, že nepustil hosty skoro do zakončení. Takže zápas končí 4:2 pro Nižněkamsk, který vyhrál zaslouženě.

60:00

59:42
    Traktor ne a ne se dostat do pořádného tlaku, tak aby mohl rozdávat přihrávky a vytvářet si příležitosti ke skórování.

59:40
    Dva pokusy Nižněkamsku trefit opuštěnou klec nevyšly.

58:50
    Pozor na buly Růžička z Čeljabinsku, který tedy dostal prostor ukázat se v posledních minutách.

58:50
    Oddechový čas pro domácí.

58:28
    A hosté se odhodlali ke hře v šesti proti pěti. Hostující brankář Garnett na střídačce sleduje počínání svých spoluhráčů.

58:14
    Oddechový čas pro hosty.

57:34
    Přihrávka zpoza brány na útočníka Traktoru, ten netrefil puk ideálně a proto z toho nebylo nic, co by mělo vliv na skóre svítící na tabuli.

56:42
    Zoufalá snaha Traktoru. Až při druhém pokusu musel Sudnicin vytasit zákrok. Puk pokryl a nyní je na programu buly před ním.

55:28
    S Čeljabinskem to už vypadá zle nedobře. Domácí usídleni v jeho pásmu a nehodlají kotouč pouštět, tak aby nemohl Traktor něco vymyslet a vytvořit si šance na vyrovnání.

54:58
    Nyní zákrok Garnetta. Vhazování po jeho pravé ruce.

54:30
    Nižněkamsk zase málem dostal puk na Garnetta, střela byla zblokována.

53:00
    Traktor začíná působit poněkud rezignovaně. Nižněkamsk roztáčí kola kombinací v útoku a Traktor jen pasivně brání

51:58
    Pokus překvapit Sudnicina z velkého úhlu. Sudnicin nemusel zasahovat, poněvadž šel kotouč mimo jeho branku.

50:52
    Polygalov vymýšlel kolmici v útočné třetině. Příjemci se puk na hokejku bohužel nedostal a místo toho skončil na zadním mantinelu.

49:26
    Náznak brejku Neftěchimiku, nepovedený. Poté se ale dobře proháčkoval domácí útočník až před bránu Garnetta a zkoušel puk zasunout pod betony. Ani to nevyšlo.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 7. Kulikov (Alševskij), 29. Milovzorov (Alševskij), 33. Kulikov (Berezin, Milovzorov), 46. Milovzorov (Rjasenskij, Ivanov) – 20. Glinkin (Popov, Pestunov), 31. Pestunov (Popov, Glinkin)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (V.Kollpanen) – Kalašnikov, Kosmačjov, Berezin, Rjasenskij, Eronen, Pujacs, Jevsejenkov, Bryncev – Mnichovič, Nikulin, Rybin – Milovzorov, Polygalov, Ivanov – Anderson, J.Grigorenko, Žukov – Kulikov, S.Alševskij, J.Alševskij
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Vasilčenko, Kondratěv, Piganovič, Aťušov, Martynov, Petrov – Panov, Pěnkovskij, Čistov – Glinkin, Pestunov, Popov – Osnovin, Růžička, Veličkin – Kručinin, Pare, Gubarjov

Rozhodčí: Běljajev, Oškirko – Misjur, Raming