Třinec – Litvínov 4:1 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 6:3 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 1:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 1:6 (kon.)
K. Vary – Plzeň 1:3 (kon.)
Berani Zlín
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC Olomouc
Úterý 27.01.2015, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín (7 000) • Tipsport extraliga

Ševci si ve třetí třetině bez problémů pohlídali své vedení a navrch přidali ještě jednu branku. Mora se sice snažila ještě s průběhem zápasu něco udělat, ale obrana Zlína působila ve třetí části a i po celý zápas nezdolně. Zlínští se tak mohou radovat ze zisku tří bodů, které je opět posunou blíže ke středu tabulky. (19:47:22)

60:00

59:55
    Zlínští drží kotouč na svých holích a čekají na závěrečný hvizd.

59:50
    Vhazovat se bude po levici brankáře Kašíka.

59:30
    Olomoučtí vyhazují kotouč až k domácímu gólmanovi.

59:02
    Střelu Kotvana od modré dokázal zpacifikovat brankář Vošvrda až na druhý pokus.

58:54
    Před koncem třetí třetiny ještě přesilovka pro Zlín. na trestnou lavici usedá Ondrušek (OLO).

58:48
    Sražená střela Lešky skončila pouze u mantinelu.

57:38
    Jakub Svoboda nabral rychlost a dostal se až před Vošvrdu, kterého ale z prostoru mezikruží střelou zápěstím nepřekonal. Gólman Mory vytěsnil jeho pokus svoji vyrážečkou.

57:00
    Po delší době příležitost pro Olomouc! Rác se ocitl zcela sám před Kašíkem, ale z blízkosti bekhendem brankáře ševců nepřekonal.

56:30
    Mora má s vytrvalým napadáním domácích značné problémy při rozehrávce.

55:35
    Hraje se dlouhou dobu bez přerušení, což vyhovuje především domácím, kteří navíc dokáží držet kotouč převážně mimo svoji třetinu.

54:43
    Zlínská obrana nadále velmi dobře funguje a nepouští Olomoucké do střeleckých prostorů.

53:29
    Dávid Buc za brankou Zlína příliš dlouho kotouč neudržel.

53:00
    Tomáš Rachůnek schytal nepříjemnou ránu a je za pomoci spoluhráčů dopraven na střídačku.

53:00
    Tvrdá střela obránce Staňka od modré trefila pouze jednoho z jeho spoluhráčů clonících před brankou.

52:01
    Útočnou akci zastavil odpískaný ofsajd.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 27. Kubiš (Žižka), 39. Čajánek (Svoboda, Marušák), 45. Svoboda (Čajánek, Marušák)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Valenta, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec, Stuchlík – Svoboda, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – Okál, Leška, Čech – Ondráček, Šťastný, Kubiš.
    HC Olomouc: Vošvrda (Urbisch) – Skrbek, Houdek, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Staněk, Rašner – Jergl, Marosz, Rác – Laš, Herman, Rachůnek – Buc, Cibák, Zuzin – Řípa, Diviš, Kucharczyk.

Rozhodčí: Hribik, Wagner – Flegl, Polonyi