Omsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – Atlant 1:3 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
Dinamo Riga
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Medveščak Záhřeb
Pátek 30.01.2015, 18:30 • Arena Riga • KHL

Československá stopa

Jakub Sedláček (Riga) – do utkání nezasáhl

Milan Jurčina (Riga) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:38 (20:46:42)

Je dobojováno. Domácí vlétli do třetí třetiny jako polití živou vodou a odměnou jim za to bylo vyrovnání z hole Indrašise. Pět minut před koncem zchladil domácí publikum Bill Thomas, který využil obrovské hrubky Deslaurierse, který daroval hostům druhou branku. Rize již mnoho času na závěrečnou power play nezbylo a tak se dnes museli domácí sklonit před svým soupeřem ze Záhřebu, kterému podlehli 1:2.

60:00

59:54
    Genoway to zkusil od modré, ale Heeter kotouč vyrazil. Domácí to již nezvládnou.

59:32
    Domácí to zkouší v šesti.

59:05
    Domácí rozjíždějí další útok od své vlastní branky. Deslauriers stále v brance.

58:29
    Darzinš zavezl kotouč do pásma, ale tam o něj záhy přišel a hosté vyhodili kotouč do středního pásma.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29
    Kanadský gólman v barvách Rigy čelil další střele od modré čáry, se kterou si nakonec poradil bez problémů.

56:32
    Medveščak hraje v naprostém klidu. Nyní dokonce tlačí Dinamo v jeho obranném pásmu.

Thomas střílel z pravé strany přesně do náruče připraveného Deslaurierse, který nechal přerušit hru.

55:47
    Oba celky hrají v plném počtu.

55:01
    Je před námi posledních pět minut. Dokáží se domácí vzpamatovat a vyrovnat?

54:15
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Tak to se na to podívejme. Při hře 4 na 4 udělal obrovskou hrubku za brankou domácí brankář Deslauriers, který rozehrál přímo na hůl BILLA THOMASE, jenž trefil zprava odkrytou domácí klec. Bez asistence.

53:47
    Hra se přiostřuje. Leino je vyloučen společně s Wilsonem na dvě minuty za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.

53:41
    Saulietis zkusil střelu tahem od levého mantinelu, ale ta nemohla ohrozit Heetera v brance Záhřebu.

52:48
    Videll dostal přihrávku mezi kruhy, ale zamířil mimo tři tyče. Domácí si následně vytvořili veliký tlak, ale z toho nakonec nic nevytěžili.

51:30
    To samé udělal také Heeter před dotírajícím Meijou. Před hostující brankou se strhla menší strkanice, ale rozhodčí vylučovat nebudou.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 44. Indrašis (Wilson, Darzinš) – 22. Bjorkstrand (Leino, Carle), 55. Thomas

Dinamo Riga: Deslauriers (Sedláček) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Grinbergs – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Darzinš, Wilson, Indrašis – Skvorcov, Džerinš, Meija – Cipulis, Saulietis, Trotter
    Medveščak Záhřeb: Heeter (Owuya) – Flood, Morrisonn, Martinovic, Carle, Popovic, Hutchinson, Kinrade – Segal, Wright, Leino – Bjorkstrand, Thomas, Hedberg – Kostovic, Murray, Perkovich – St. Pierre, Pelletier

Rozhodčí: Anisimov, Safiullov – Birin, Sazonov