New Jersey – Toronto 4:1 (kon.) | Washington – Anaheim 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – St. Louis 7:1 (kon.)
Winnipeg – Chicago 1:2 (po pr.) | Calgary – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Nashville – NY Rangers 3:2 (kon.)
Tampa – Los Angeles 2:4 (kon.)
Winnipeg Jets
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Sobota 07.02.2015, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

S konstatováním, že Chicago Blackhawks si veze ze stadionu Winnipegu Jets dva body za výhru 2:1 v prodloužení se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou u NHL se těší Tomáš Lysý. (04:59:13)

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (WPG) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 15:35.
    Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:24.
    Marián Hossa (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:03.

1. Patrick Kane (CHI) 1+1
    2. Dustin Byfuglien (WPG) 0+0
    3. Mark Schiefele (WPG) 1+0.

V utkání poměrně chudém na góly jsme viděli v základní hrací době dva góly. První dal již v páté minutě Mark Scheifele, který zblízka doklepl puk do sítě. Od té doby byli hosté aktivnější a po zásluze ve třiadvacáté minutě Patrick Kane vyrovnal, v úniku se nemýlil. Po obržené brance byla menší převaha paradoxně na hokejkách Winnipegu, ale skóre se již do konce třetiny neměnilo. Závěrečná dvacetiminutovka se postupem času už jen dohrávala s cílem neudělat chybu. I v ní však byly k vidění hezké šance. Zápas tak došel do prodloužení a ač v něm byl spíše aktivnější Winnipeg, hosté záslouhou,
    povedené akci Kanea a čistému průstřelu BRANDONA SAADA vyhráli.

SAAD - 1:2

63:01
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Jenže jak už to tak bývá, z první vážnější šance se radují hosté. Kane to udělal vskutku skvěle, najel si po levé straně nejen do pásma, ale i před branku. Tělem naznačil pohyb před branku, jenže v tu ránu bleskově obkroužil svatyni a snažil se zasunout puk pod levý beton gólmana. Ten ještě puk nějak zázračně vyrazil, jenže poslal jej na BRANDONA SAADA, který nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrick Kane, Michal Rozsíval.

62:40
    Hosté se během prodloužení defacto ještě nedostali ke střele, tak to je opravdu nástup Winnipegu.

61:21
    Do prodloužení nastoupil úplně jiný Winnipeg, který se tlačí před branku Chicaga a chce rozhodnout zápas.

60:39
    A mohlo být skutečně rozhodnuto. Jeden z domácích hráčů, zřejmě Andrew Ladd, upláchl obraně hostů a řítil se sám na Hutchinsona, kterého však na poslední chvíli nepřekonal.

Využití: 0-0.

Ve třetí třetině branka nepadla, i když v ní několik slibných gólových náznaků bylo. Uvidíme, co přinese pětiminutové prodloužení, které startuje za okamžik. Pokud ne rozhodnutí, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:16
    Po nahození Bogosiana se také vůbec nic nestalo. Oba týmy už jsou spokokeny s prozatimní dělbou bodů.

58:19
    Winnipeg se snaží mocně něco udělat se zápasem a strhout výhru na svojí straněu. Wheeler měl další pokus, kdyby jej vyrážečnou nezastavil Crawford.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 5. Scheifele (Perreault) – 23. Kane (Richards, Sharp), 64. Saad (Kane, Rozsíval)

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Enstrom, Bogosian, Chiarot, Trouba, Stuart, Pardy – Ladd, Little, Wheeler – Perreault, Scheifele, Byfuglien – Frolík, Lowry, Thorburn – Galiardi, Slater, Peluso. Trenér: Paul Maurice
    Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Rundblad, Hjalmarsson, Seabrook, Rozsíval, Oduya – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Richards, Kane – Bickell, Shaw, Teravainen – Carcillo, Kruger, Smith. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Tim Peel, Steve Kozari – Brad Lazarowich, Mike Cvik

Diváci: 15016