Carolina – Anaheim 1:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 3:2 (kon.) | Montreal – Edmonton 3:4 (po pr.)
Ottawa – Pittsburgh 4:5 (0:1 po s.n.) | Tampa – St. Louis 3:6 (kon.) | Nashville – Winnipeg 3:1 (kon.)
Minnesota – Florida 2:1 (kon.) | Colorado – NY Rangers 3:6 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:3 (kon.)
Montreal Canadiens
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Edmonton Oilers
Pátek 13.02.2015, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mě vše. Přeji příjemný start do nového dne a u další onlajnů brzy napočtenou. (04:32:12)

Dnešní utkání sledovala zaplněný Bell Center, tedy 21,286 diváků.

3. Anton Lander (EDM) – 1+0, čas na ledě 13:19

Edmonton nakonec odchází z dramatického zápasu jako vítěz. Hosty do prodloužení poslal v 60. minutě Hugenta-Hopkins. V následném prodloužení strhl zápas na stranu Oilers Lander. Hostující tým přitom ani jednou v utkání ani jednou nevedl.

Edmonton Oilers také jasně přestříleli domácí celek Montreal Canadiens v poměru 38 ku 26.

Anton LANDER - 3:4p

61:47
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Ačkoliv hosté ani jednou v utkání nevedli, tak teď vyhrávají rovnou celý zápas. Střelu Jakupova Tokarski ještě zvládl vyrazil, ale následně se chtěl přesunout na druhou stranu branky, aby mohl krýt případnou dorážku, ale střetl se s vlastním obránce, takže měl před sebou prázdnou branku, do které mu nedělalo problém kotouč uklidit. Asistence: Oscar Klefbom a Nail Jakupov.

61:00
    Edmonton sice vybojoval v útočném pásmu puk, ale zakončení jednoho z útočníků Tokarskiho nepřekonává.

60:42
    Canadiens se po nepřesné přihrávce dostávají na zakázané uvolnění.

60:08
    Montreal sice vyhrál vhazování, ale do ofsajdového postavení se dostávají hosté. Konkrétně hrdina Olejářů Nugent-Hopkins.

60:01

Oba týmy si z dnešního utkání odnesou minimálně bod. Otázkou je kdo si odnese bod navíc za výhru.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 3:3

59:36
    Edmonton vyrovnává 24 vteřin před koncem. RYAN NUGENT-HOPKINS tečoval střelu Klefboma a posílá svůj tým do prodloužení. Asistence: Oscar Klefbom a Teddy Purcell.

59:20
    Montreal je stále zatlačen v obranném pásmu.

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 17. Thomas (Rose), 22. Galchenyuk (Subban, Plekanec), 50. Pacioretty (Subban, Markov) – 25. Hendricks (Petry), 35. Nugent-Hopkins (Eberle), 60. Nugent-Hopkins (Klefbom, Purcell), 62. Lander (Klefbom, Jakupov)

Montreal Canadiens: Tokarski (Price) – Markov, Subban, Beaulieu, Gončar, Emelin, Gilbert – Pacioretty, Desharnais, Weise – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Prust, Eller, Sekáč – Bournival, De La Rose, Thomas.
    Edmonton Oilers: Fasth (Bachman) – Ference, Petry, Klefbom, Schultz, Marincin, Fayne – Purcell, Nugent-Hopkins, Eberle – Hamilton, Roy, Jakupov – Hendricks, Gordon, Klinkhammer – Gazdic, Lander, Pakarinen.

Rozhodčí: Furlatt, Rooney – Racicot, Driscoll

Diváci: 21,286