Philadelphia – Columbus 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Washington 1:3 (kon.) | Carolina – NY Islanders 1:4 (kon.)
New Jersey – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Florida 2:3 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:4 (kon.)

Jiří Tlustý (CAR) 1+0, 3 střely, čas na ledě 19:04
    Michal Jordán (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:13 (03:34:30)

Hosté z New Yorku vyhráli i třetí třetinu a celkově potom i celý zápas poměrem 3:1. Klíčovým okamžikem utkání se ale stala neuznána branka Caroliny na začátku 55. minuty, kdy mohli domácí snížit na 2:3. Pro vysokou hůl však nemohl být gól uznán a poté vzápětí přidal pojistku do prázdné brány Tavares.

60:00

59:00
    Nestrašil si zpravil chuť, když alespoň k ledu poslala Leeho v závěru utkání.

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.
    John TAVARES - 1:4

55:41
    Islanders právě vstřelili branku!
    Do prázdné branky se navíc prosazuje JOHN TAVARES a o zápase je zřejmě rozhodnuto. Bez asistence.

55:38
    Zatím jsou ale jejich střely neúspěšné, jako nyní Nestrašila.

54:51
    Domácí se ještě nevzdávají a pálí na Johnsona ze všech pozic jako nyní jordan Staal.

54:07
    Bylo tomu tak a skóre se tak nemění a Islanders stále vedou 3:1.

54:07
    A nyní se bude volat o pomoc video. Poněvadž Gebre sice dosáhl gólu, ale dle všeho to vypadá, že si při zpracování kotouče pomohl vysokou holí.

53:11
    Domácí tým se ještě nevzdává a nyní se pokusil překonat hostujícího gólmana Skinner. Johnson ale dostal své betony k ledu včas.
    Jiří TLUSTÝ - 1:3

51:14
    Carolina právě vstřelila branku!
    Elitní formaci Hurikánů to nyní vyšlo dokonale. Gleason zachytil puk ještě v útočném pásmu a přes bratry Staaly se kotouč dostal ař před branku k JIŘÍMU TLUSTÉMU, jenž poslal puk za Johnsonova záda. Asistence: Eric Staal, Jordan Staal.

50:39
    Hosté z New Yorku opět posílají po delší odmlce puk na zkázané uvolnění.

50:00
    Carolina sice svého dnešního soka již přestřílela, ale na góly prohrává 0:3 a zbývá ji posledních deset minut hrací doby.

47:43
    Hosté jsou naladěni a na domácího gólmana to nyní zkusil Nelson, byl však neúspěšný.
    Michael GRABNER - 0:3

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 52. Tlustý (E. Staal, J. Staal) – 18. Lee (Nielsen, Tavares), 27. Nelson (Martin, McDonald), 48. Grabner (Hickey, Nielsen), 56. Tavares

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Liles, Hainsey, Jordán, Gleason, Faulk, Sekera – Tlustý, J. Staal, E. Staal (C) – Lindholm, Nash, Skinner – Terry, Nestrašil, Gerbe – Dwyer, McClement, Malone.
    New York Islanders: Johnson (Halák) – Boychuk, Leddy, Hamonic, Strait, de Haan, Hickey – Bailey, Tavares (C). Lee – Strome, Nielsen, Grabovskij, Grabner, Nelson, Kuljomin – Clutterbuck, McDonald, Martin.

Rozhodčí: Rank, St. Laurent – Alphonso, Nowak

Diváci: 12 665