Banes Motor České Budějovice
1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 18.02.2015, 17:30 • Budvar Arena • Play-off Chance ligy

Druhý zápas se v Budvar aréně odehraje již zítra a to opět ve stejném čase (17:30). Tímto se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. (20:10:06)

Je konec. V prvním utkání čtvrtfinálové série vítězí outsider z Benátek nad Jizerou. Hosté sice čelili od 10. minuty nepříznivému stavu, přesto však dokázali vyrovnat a dvě minuty před koncem se dokonce dostali do vedení. Dva góly do prázdné klece Českých Budějovic pak daly konečnou podobu výsledku 1:4.

Aby toho nebylo málo, domácí zřejmě přišli na nějakou dobu o klíčového útočníka Tomáše Nouzu, který odkulhal do kabiny. Bližší informace k jeho stavu však zatím nejsou k dispozici.

60:00

59:57
    Benátky právě vstřelily branku!
    Hosté se dočkali nakonec ještě vstřelení další branky. Přes celé hřiště trefil prázdnou domácí svatyni KOBA JASS. Asistence: Jan Víšek.

59:30
    Motor hraje stále bez brankáře a Benátečtí už dvakrát netrefili svými pokusy prázdnou branku.

58:50
    Tak to bylo opravdu rychlé. Opět měli ale domácí trochu smůly. Obránce Mucha při střele od modré čáry zlomil hůl a ADAM DLOUHÝ tak získal zadarmo kotouč, kterým jednoduše trefil prázdnou klec. Bez asistence.

58:35
    Motor si vzal oddechový čas a současně odvolává z branky Ondřeje Bláhu.

58:35
    Šance pro Motor. Benátky nad Jizerou odcházejí na trestnou lavici. Konkrétně Josef Mikyska (BNJ) se provinil sekáním a dal tak domácím příležitost na vyrovnání.

57:32
    Domácí si tak dlouho koledovali, až nakonec opravdu loví puk ze své sítě. Velmi důležitou a rozdílovou branku střílí obránce MAREK PABIŠKA, jenž zamířil přesně nad rameno z prostoru mezi kruhy. Asistence: Daniel Špaček.

56:55
    Pěkná a nebezpečná střela v podání Daniela Skalického byla pro českobudějovického brankáře hodně nepříjemná. Nakonec je však kotouč mimo ohrožení branky domácích.

56:07
    Motor je v plném počtu.

55:10
    Hosté se zatím od začátku přesilové hry téměř nedostali k puku. Domácí jsou při bránění aktivní.

54:38
    Žovinec vyhazuje a Motor se osvobozuje.

54:07
    Benátky si vykoledovaly faul. Michal Švihálek (CEB) je vyloučen za podražení na dvě minuty.

53:52
    Českobudějovičtí nehrají v posledních minutách dobře. Rozehrávka v jejich podání je místy opravdu strašná. Hosté se však do žádných šancí nedostávají.

52:55
    Hosté zahrávají na zakázané uvolnění.

52:14
    Obránce Ján Mucha se stal obětí tvrdého hitu jednoho z hráčů Benátek. Na střídačku se ale dokázal dopravit po svých.

52:10
    Benátky nad Jizerou jsou v plném počtu.

51:44
    Domácí hrají v početní výhodě naprosto špatně. Benátky rychle vyhazují kotouče a domácí se marně snaží o kombinaci.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 10. Nouza (Mucha, Straka) – 24. Víšek (Říha), 58. Pabiška (Špaček), 59. Dlouhý, 60. Jass (Víšek)

Banes Motor České Budějovice: Bláha – Punčochář, Žovinec, Bohunický, Vráblík, Mucha, Suchánek, Škopek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Pašek, Trummer, Přibyl
    HC Benátky nad Jizerou: Vaněček – Kolmann, Říha, Pabiška, Havlín, Pálek, Jandejsek, Beránek – Špaček, Skořepa, Dlouhý – Víšek, Miškovský, Jass – Jonák, Mikyska, Skalický – Bittner, Kalfiřt, Hrníčko – Vařecha

Rozhodčí: Jílek, Bejček – Štofa, Beneš